Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$66,539.68
-718.24
Ethereum
$3,452.16
-27.59
Litecoin
$71.18
-1.87
DigitalCash
$26.62
-0.62
Monero
$159.36
-4.06
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$23.96
+0.51
Dogecoin
$0.13
-0

SEC, Bitcoin ve Ethereum’un Geleceğini Tehlikeye Atıyor

0 790

SEC, Bitcoin ve Ethereum’un Geleceğini Tehlikeye Atıyor

Para yönetimi ve danışmanlık firması Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) merkezi olmayan dosya paylaşım platformu LBRY’a karşı yasal işlemlerini başlatması durumunda Bitcoin ve tüm kripto para birimlerinin geleceğinin tehlikede olabileceği konusunda kamuoyuna uyarıda bulundu.

SEC, LBRY Inc.’e karşı yasal işlem başlatmıştı. Komisyon, platformu menkul kıymet olarak sınıflandırdığı LBRY Credit Tokens’ı 2016 ve 2020 arasında birden fazla platformda milyonlarca değerde kayıtsız olarak satış yapmakla suçladı.

‘Bitcoin ve Ethereum’un geleceği söz konusu’

Komisyon, satışlardan elde edilen tüm haksız kazançların ve LBRY’nin diğer taleplerin yanı sıra daha fazla LBC satmasını engelleyen yargı emrinin bozulmasını istiyor. LBRY, LBC’nin iddia edildiği gibi bir menkul kıymet olmadığını belirterek komisyonun iddialarına itiraz etti.

Mati Greenspan, bir haber bülteninde mahkemenin komisyon lehine bir karar alması durumunda tüm kripto para birimleri üzerinde sahip olabileceği olumsuz etkilere dikkat çekti:

“MAHKEME LBRY’E KARŞI OLURSA, BİTCOİN VE ETHEREUM DA DAHİL OLMAK ÜZERE TÜM KRİPTO PARA BİRİMLERİNİN GELECEĞİ TAM ANLAMIYLA ORTAYA KONULACAKTIR.”

Yargıçlar genellikle aynı tarzda davalarda eski kararlardan yararlandıkları için, “buradaki olumsuz bir karar, kripto kullanan herhangi bir projeyi öldürmelerini kolaylaştırabilir” dedi.

“Burada sahtekarlık yapılmadı. Kimse şikâyet etmedi. Yönetim gerçekten kimi korumaya çalışıyor? Projenin tek suçu Amerika Birleşik Devletleri’nde bir platform kurmaktı,” dedi.

AB portföy yöneticisi, ABD’nin “kripto düzenlemelerinin gerisinde” kaldığına inanıyor ve SEC’nin bu agresif davalarının kripto para birimlerinin küresel büyümesini engellemeyeceğini, ancak yalnızca ABD vatandaşlarının kripto benimseme konusundaki seçeneklerini sınırlayabileceğini belirtti.

Ancak Greenspan’e göre “LBRY bile bu davanın sonucuna bakılmaksızın ilerleyecektir”.

SEC, Ripple’a da dava açmıştı

LBRY şu ana kadar SEC’in iddiasına itiraz etti ve LBRY için “SEC düzenlemesine tabi bir menkul kıymet olduğuna inanmıyoruz” dedi.

Komisyon, ayrıca, geçen yılın sonlarında Ripple Labs ve iki yöneticisinin “kayıtsız, menkul kıymet satarak 1,3 milyar doların üzerinde para topladıklarını iddia ederek” platforma dava açmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.