random-post
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Telegram
Ara
«

Ripple heycan verici yeni özelliğini açıkladı .

Blockchain tabanlı finansal hizmetler ağı RippleNet, XRP sahiplerine güvenli, uyumlu ve kullanımı kolay bir cüzdan sunuyor. Sistem ağının özellikleri ise yakın zamanda genişletilebilir. RippleNet, 2012’de orataya çıkışından beri önemli ölçüde gelişme gösterdi. Sistem kullanıcıları, uzun süredir merkeziyetsiz ağda işlem gerçekleştirebiliyor. Kullanıcılar, yakında XRP ağındaki stablecoin’ler gibi varlık destekli token’ların madenciliğini yapmalarını sağlayacak bir özellikten de yararlanabilir. Şirketin baş teknoloji sorumlusu (CTO) David Schwartz, geçtiğimiz ay şirketin kripto defterine yeni özellikler eklemek için çalıştığını açıkladı. CTO, ana mutabakat mekanizmalarında iyileştirmeler yapıldığını belirtti ve blockchain üzerindeki en yaygın özelliklerden birini daha fazla geliştirmeme nedenlerini ise şöyle tekrarladı:

“Emek İspatı geleceği olmayan bir teknoloji.”

Ripple’ın açıklayacağı yeni özelliklerden biri, üçüncü tarafların XRP sisteminde diğer üçüncü taraf kripto paraları başlatmalarına olanak sağlayabilir. Detaylar henüz açıklanmadı fakat Schwartz, bu özelliğin stablecoin’ler gibi sabit değere sahip token’lar oluşturmak için kulllanılabileceğinden bahsetti:

“Oldukça heyecan verici bulduğum özelliklerden biri: Dış değere sabit varlıklar oluşturmaya izin vermek. En belirgin kullanım alanlarından biri tabi ki stablecoin’ler fakat, yalnızca stablecoin ile sınırlı olmayacak.”

RippleNet, diğer blockchain ağlarından nasıl ayrılacak?

Blockchain tabanlı diğer bazı ağlar da kullanıcıların stablecoin oluşturmasına izin veriyor. Schwartz, Ripple’ın yeni özelliğinde ilgi çekici şeyin ”likiditenin defter mekanizmaları tarafından garanti edilmesi” olduğunu belirtti. Diğer ülkelerde ağa katılan ve Ripple’ın teknolojisini kullanan şirket sayısı da giderek arttı. Ripple, MoneyGram gibi diğer aktarım ağlarına da büyük yatırımlar yaptı. Bu özelliği geliştirmeye odaklanmak, Ripple’ı diğerlerinden ayıran şey olabilir.

Bir Cevap Yaz

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için onuronuk@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *