Ripple CEO’su , Önümüzdeki 12 Ay İçinde İlk Halka Arz Olacak

«

Ripple CEO’su , Önümüzdeki 12 Ay İçinde İlk Halka Arz Olacak .

CEO Brad Garlinghouse’a göre, blockchain alanından çıkan en büyük şirketlerden biri olan Ripple, önümüzdeki 12 ay içinde halka açılabilir. Garlinghouse, Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda Wall Street Journal ile konuştu ve şunları söyledi :

“Önümüzdeki 12 ay içinde kripto / blockchain alanında halka arzlar göreceksiniz. Biz ilk olmayacağız ve son olmayacağız, ama lider tarafta olmamızı bekliyorum… bu şirketimiz için doğal bir evrim. ”

Daha önce ele aldığımız gibi, Ripple yakın zamanda Aralık ayında açıklanan Seri C fonlama turu ile 200 milyon dolarlık fon sağladı. Turdaki yatırımcılar arasında Tetragon (kurşun), SBI Holdings ve Route 66 Ventures vardı. Raporlara göre , yatırım turu Ripple’ın değerini 10 milyar dolara getirdi. Her halükarda, bir Seri C fonlama turunun, bir şirket halka arz ile halka açılmaya çalışmadan önceki son adım olduğunu görmek nadir değildir. Crunchbase’e göre , Ripple şu ana kadar 12 fonlama turu ile 293,6 milyon dolar topladı. Şirket, devasa XRP rezervlerinin satışı ile daha da fazla finansman sağladı (toplam 1.2 milyar doların üzerinde) . Bununla birlikte, şirket son zamanlarda XRP satışlarına çok daha muhafazakar bir yaklaşım benimsedi .

Bir Ripple IPO’nun XRP kripto para birimi üzerinde ne gibi bir etkisi olurdu?

Ripple gerçekten halka açılırsa, XRP kripto para birimi için pazara ne olduğunu görmek çok ilginç olacak. Ripple, menkul kıymetler düzenlemelerinden kaçınmak için şirket ve XRP arasında mümkün olduğunca çok mesafe yaratmaya çalışırken, bazı kripto yatırımcılarının Ripple’ın başarısının madalyonun fiyatına yansıyacağı umuduyla XRP satın aldığı bir sır değil.  Eğer halk sadece hisse senedi alarak Ripple’a yatırım yapacaksa, XRP’ye olan talebin bir kısmı ortadan kalkabilir. Öte yandan, bir halka arz yoluyla güvence altına alınan sermaye, Ripple’ın XRP ekosistemine daha fazla yatırım yapmasına ve madenin parasının kullanımını güçlendirmesine izin verebilir. 

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *