Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$66,539.68
-718.24
Ethereum
$3,452.16
-27.59
Litecoin
$71.18
-1.87
DigitalCash
$26.62
-0.62
Monero
$159.36
-4.06
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$23.96
+0.51
Dogecoin
$0.13
-0

Polkadot (DOT) Acala, Ethereum Uyumluluğu İçin Acala EVM’yi Başlattı

1 414

PPolkadot (DOT) Acala, Ethereum Uyumluluğu İçin Acala EVM’yi Başlattı.

Polkadot tabanlı öncü bir DeFi ekosistemi olan Acala, Ethereum uyumlu Polkadot yerel sanal makinesi Acala EVM’nin çalışır durumda olduğunu duyurdu. Bu, zincirler arası birlikte çalışabilirlik sistemlerinin tüm segmenti için önemli bir kilometre taşıdır.

U.Today’de yer alan basın açıklamasına göre, yeni Acala EVM ile blockchain geliştiricileri tek bir cüzdan için tüm teknoloji yığınını (Acala + Substrate + EVM + WASM) kullanabilir.

Yeni EVM’ye yerleştirilen akıllı sözleşmeler, DOT, ACA, aUSD, renBTC ve benzeri gibi Polkadot destekli tüm varlıkları sorunsuz bir şekilde kullanabilir. Ayrıca, Ethereum tabanlı varlıklar (ERC-20 jetonları) Acala destekli DEX’lerde listelenebilir ve gaz ücreti ödemeleri için kullanılabilir.

Örneğin, bir token sahibi wrapped Ethereum’unu (WETH) Acala’ya gönderdikten sonra, bu amaçla ACA token satın almaya gerek kalmadan Ethers (ETH) cinsinden gas ücretlerini ödeyebilir. Ayrıca Acala EVM, gerçek zamanlı fiyat akışlarını yayınlamak için yerel bir oracle ağını destekler ve birçok protokol türünü destekler: DEX’ler, stablecoin’ler, ödünç verme/ödünç alma araçları ve daha fazlası.

Acala: DeFi Deneyimini Polkadot’a Getiriyor

Acala, Polkadot’un blockchain yeteneğini kullanan merkezi olmayan finansal protokolleri için bir platformdur. Acala, temel stablecoin aUSD etrafında inşa edilmiştir ve “yield farming“, sentetik varlık ticareti, faiz getirisi vb. dahil olmak üzere birçok kullanım durumu sunar.

Acala’nın gas ücretleri çok düşük ve işlemleri neredeyse anında sonuçlanıyor. Stake edilmiş Polkadot (DOT) token’larından likiditeyi serbest bırakmak için benzersiz bir stake türevi olan L-DOT’u tanıttı. Ayrıca Acala, teminat olarak Bitcoin (BTC), Polkadot (DOT) ve L-DOT ile stablecoin’lere ev sahipliği yapıyor.

Tüm Acala süreçleri dağıtılmıştır: protokol, zincir içi referandumlar aracılığıyla yönetilir. Son olarak, Acala, sürdürülebilir ağ ilerlemesini sağlamak için zincir üzerinde bir bağımsız varlık fonuna sahiptir.

1 yorum
  1. […] Analiste göre, bir önceki ayın en düşük seviyesi olan 1.803 dolar, bir miktar destek sağlayabilir. Bunun altında Dhwani Mehta’a göre, bir günlük S1’in 1.800 dolarlık pivot noktası bir kez daha oyunda olacak. […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.