Paxful, Altın ile Bitcoin Arasında Kişiden Kişiye Ticaret Platformu Kurdu

«

Paxful, Altın ile Bitcoin Arasında Kişiden Kişiye Ticaret Platformu Kurdu .

Eşler arası borsa Paxful, Bitcoin ile altın arasında ticaret olanağı sunan platformunu duyurdu. Eşler arası (Peer-to-Peer – P2P) kripto para pazarı Paxful, 7 Nisan tarihi itibarıyla platformu üzerinden altın ve Bitcoin (BTC) arasında ticarete destek verdiğini duyurdu. Duyuru ile Paxful artık 16 ülkede fiziksel ticareti kolaylaştırıyor. Ticaret işlemi yapılırken Bitcoin’ler, altının fiziksel teslimatı onaylanana kadar Paxful emanet kasasında kalıyor. İşlemlerin, platformda açıldıktan sonraki 21 gün içinde tamamlanması gerekiyor. Paxful, platformda işlem gören altınları fiziksel olarak takip etmeyeceğinin veya dokunmayacağının garantisini veriyor. Youssef, borsanın mümkün olan yerlerde “hafif müdahale yaklaşımı” benimsediğini belirtti.

50 doların üzerinde altın ticareti yapan hesaplar için zorunlu KYC

Youssef, Paxful altın ticareti ile Afrika’daki varlığını genişleteceğini tahmin ediyor. “Başka türlü satın alamayacakları Bitcoin’lere erişmeleri mümkün olacak” ifadesini kullanıyor. Kara para aklamayla mücadele yükümlülüklerine uymak için Paxful, kullanıcı hesabının geçmişi boyunca toplam 50 ABD doları tutarındaki altın işlemini aştığında kimlik ve adres doğrulaması istiyor. Youssef, Paxful’un yasal ve uyumluluk ekiplerinin altın ticaretini desteklerken düzenleyiciler tarafından “kapsamlı şekilde gözden geçirdiğini” de sözlerine ekledi. İki hafta önce Paxful, yasa dışı davranışları tespit etmek için platformdaki işlemleri izlemek adına blockchain şirketi Chainalysis ile bir ortaklık duyurdu. Youssef, Paxful’un Bitcoin ve diğer “varlıklar arasında bir süredir platforma ticaret desteği eklemeyi planladıklarını belirtti. Paxful CEO’su altının onlar için bir sonraki adım olduğunu belirterek, metanın “yıllar boyunca değer deposu olarak kullanıldığını” vurguluyor.

“Son ekonomik gerilemeyle birlikte, insanlar hala güvenli bir yatırım olarak altını tercih ediyorlar.”

Bir Cevap Yaz

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için ermelih@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *