random-post
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Telegram
Ara
«

Paris Saint Germain taraftar tokenini duyurdu.

Ünlü Fransız futbol kulübü Paris Saint-Germain’e (PSG) ait taraftar token’ı, 28 Ocak tarihinde atılan resmi tweet ile blockchain platformu Socios üzerinde satışa sunuldu. $PSG Fan Token’ın ilk kullanım örneği olarak, takımlar sahayı çıktıklarında takımın kaptanı Thiago Silva’nın kaptanlık pazı bandında yazması istenen cümle için token sahipleri oy kullanacak. Socios’un duyurusuna göre, PSG taraftar token teklifi veya diğer bir deyişle FTO, an itibarıyla web sitesinde açıldı. Socios ayrıca, artırılmış gerçeklik oyunu üzerinde bulunabilen $CHZ token’larının, PSG taraftar token’larını satın almak için kullanılabileceğini belirtti.

Taraftar token’ları, takımlarını destekleyenlerin kimi zaman sadece görünüş açısından (forma rengi, stadyum müziği ve logo gibi) kimi zamansa belirli spor olaylarının gerçekleşmesi açısından (en değerli oyuncu, maçın oyuncusu, ayın oyuncusu, dostluk maçı, yaz turnuvası, yardım organizasyonları, vb.) takımlarının kararlarında etkili oluyorlar. Oylama sürecine katılan PSG taraftarları, aynı zamanda ödül puanları da alacaklar. Kullanıcının sahip olduğu ödüller ne kadar fazla olursa, kişiselleştirilmiş ürünler, VIP bilet veya oyuncularla tanışma fırsatı gibi ödüller kazanma fırsatı da o kadar artacak.

Taraftar token’ları futbol içinde kalacak

Socios ve PSG’nin ortaklığının açıklanmasından sadece birkaç hafta sonra, İtalyan futbol kulübü Juventus da, Socios ile birlikte “Juventus Resmi Taraftar Token’ı” geliştirmeye başladığını belirtti. Bu ay Juventus taraftarları, platformdaki ilk token anketine katıldılar ve yeni bir gol sevinci şarkısına oy verdiler. Artık Juventus, kendi sahasında gol attığında Blur’un Song 2’si çalıyor. Socios’un arkasındaki Malta merkezli şirket olan Chiliz, taraftarların spor ve eğlence token’ları için ticaret olanağı sağlıyor. Borsa, şubat ayında açıldığı zaman listelenecek ilk varlıklar, Socios futbol ortaklıkları kapsamındaki token’lar olacak. Projeye katılan diğer kulüpler arasında Atletico Madrid, Roma, Galatasaray ve West Ham United da bulunuyor.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *