random-post
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Telegram
Ara

Martin Lewis’in yer aldığı sahte bitcoin reklamları yayınlandı

«

Martin Lewis’in yer aldığı sahte bitcoin reklamları yayınlandı .

Martin Lewis’e benzeyen sahte Bitcoin (BTC) reklamları, Lewis’in bu tür yasa dışı uygulamaları önleme çabalarına rağmen sosyal medyada görünmeye devam etti. İngiliz finans uzmanı, sahte Lewis kripto reklamları gösterdiği için 2019 yılında Facebook’a karşı bir hakaret davası açtıktan sonra, Facebook’a ait olan Instagram’da da benzer dolandırıcılık reklamları görüldü. Twitter kullanıcısı @peterfinn5252 tarafından 7 Ocak tarihinde bildirilen dolandırıcılık amaçlı Instagram reklamında, Lewis’in yüzü, İngiltere menşeli günlük ulusal gazete The Mirror tarafından yayımlanıyormuş gibi gösteriliyor. Sahte haber, “Martin Lewis, Evden Uygulanabilen Bitcoin Devrim Niteliğindeki Fırsatlarıyla İngiliz Ailelere Yardım Ediyor” başlığını içeriyor ve farklı bir kripto para yatırım dolandırıcılığı planı içerdiği halihazırda kırmızı bayrakla işaretlenmiş durumda.

Yeni dolandırıcılık vakası hakkında kullanıcıları uyaran Lewis, 7 Ocak tarihinde mesajı retweet etti.

Fake Martin Lewis Bitcoin Scam Ad on Instagram. Source: Twitter

Instagram’da görülen sahte Martin Lewis Bitcoin dolandırıcılık reklamı. Kaynak: Twitter

Lewis, Nisan 2018’de Facebook’a karşı Yüksek Mahkemeye başvurmuştu

Aldatıcı kripto para reklamlarıyla ilgili sosyal medya ağını suçlayarak Facebook’a karşı yasal işlem başlattı. O sırada Lewis, sosyal medya devinin, sahte finansal ürünleri tanıtmak için yüzünü ve adını yasa dışı kullanan 50’den fazla kriptoyla ilgili reklam yayımladığını iddia etti. Sonunda Facebook, benzer uygulamalarla başa çıkmak için Citizens Advice adlı projeye 3 milyon İngiliz sterlini (yaklaşık 3,9 milyon dolar) bağışlayarak dolandırıcılık reklamlarını bildiren özel bir yazılım aracı başlatmak üzere Lewis ile anlaşmaya vardı. Hem Facebook hem de Instagram daha önce kriptoyla ilgili reklamlara yasaklar getirmişti. Ocak 2018’de Facebook, kripto para ve ilk token arzı projelerini içeren “yanıltıcı veya aldatıcı promosyon uygulamaları” kullanan reklamları yasakladığını belirterek reklamcılık politikasını güncelledi. Bununla birlikte sosyal medya devi, haziran ayında kendi kripto para birimi projesi Libra için white paper yayımlamadan yaklaşık bir ay önce Mayıs 2019’da yasağını hafifletti. .

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *