random-post
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Telegram
Ara
«

Madencilik donanımları üreten firma zarar etti.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile paylaşılan son finansal raporlara göre, Nasdaq borsasında listelenen Bitcoin madencilik donanımları üreticisi Canaan, 2019 için 148 milyon dolar net zarar bildirdi. Çin merkezli şirketin en son denetlenmemiş dördüncü çeyrek ve 2019 finansal sonuçlarında, 2019 toplam net gelirinin 204,3 milyon dolar olduğunu söyledi. Bu tutar, şirketin 2018’de ürettiği 384 milyon doların yaklaşık yarısını temsil ediyor. Aynı çeyrekte şirketin toplam net geliri yüzde 66,8 artarak 66,5 milyon dolara ulaştı. Bu tutar, 2018’de aynı dönemde ürettiğinin yarısından fazla. Şirket, büyümesinin büyük ölçüde 2019’un ilk çeyreğinde satılan donanımlardaki artıştan kaynaklandığını belirtti.

COVID-19, 2020’de karşılaşılan en büyük zorluk

SEC ile paylaşılan Canaan şirketinin ticari görünümü konusundaki kayda göre, 2020’de karşılaşılan en büyük zorluk Corona virüs (COVID-19) salgını. Canaan, kripto para piyasasında mevcut sınırlı ticari faaliyetlerden etkilenmiş gibi görünüyor. Dördüncü çeyrekte brüt kayıplar 96,7 milyon dolar olarak hesaplandı. 2018 yılının aynı döneminde 1,6 milyon dolar brüt kâr elde edilmişti. Canaan’ın menkul kıymetler halka arz davasının 4 Mayıs 2020’de gerçekleşeceği bilgisinin üzerine geldi. Davada şirketi kimin temsil edeceğinin belirlenmesi gerekiyor. Davaya göre Canaan, halka arzı esnasında 1993 tarihli Menkul Kıymetler Kanunu’nu ihlal etmekle suçlanıyor. İddiada, kayıt beyanının sahte olduğu iddia edildi ve yatırımcılara yanıltıcı bilgi sağlandığı söylendi.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *