Litecoin Mimblewimble Kod Tabanına Entegre Edilmeye Başladı

«

Litecoin Mimblewimble Kod Tabanına Entegre Edilmeye Başladı.

Litecoin Mimblewimble (MW) projesinin baş geliştiricisi David Burkett, işlevsel bir test çerçevesi geliştirdi ve şimdiye kadar yapılan geliştirmeyi Litecoin kod tabanına entegre etmeye başladı. Litecointalk forumlarındaki 4 Mayıs tarihli habere göre Litecoin’e MW gizlilik iyileştirmelerini uygulama projesi, test yatağının oluşturulmasıyla birlikte önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Burkett, aynı zamanda çerçevede bazı uçtan uca doğrulama testleri gerçekleştirdiğini de ileri sürdü.

“Geçerli üstbilgi, blok ve işlemler oluşturan işlevsel bir test çerçevesi geliştirdim. Bazı (çoğunlukla) tam uçtan uca blok doğrulama testleri yürüttüm.”

Kod tabanı entegrasyonu

Burkett, diğer yandan çalışmalarını Litecoin kod tabanına entegre etmeye başladı ve ilk olarak ConnectBlock mantığına odaklandı. Kodun bu kısmı, blokları zincire eklemeden önce doğruluyor. Burkett, bir sonraki adımda hangi bölgeyi ele alacağına hala karar vermese de, plan dahilinde kod tabanı entegrasyonunu sürdüreceğini ve daha birçok test yapacağını açıkladı.

Burkett, diğer projesi Grin++’tan da bahsetti. Grin++, Ocak 2019’da Mimblewimble gizlilik protokolünün ilk uygulamasını içermişti. Mimblewimble, ilk olarak 2016 yılında Bitcoin araştırma kanalında yayınlanan teknik kılavuzu ile açıklanmıştı. Protokol, blockchain gizliliği, ölçeklenebilirliği ve alıp satılabilirliğini işlemleri CoinJoin’de birleştirerek iyileştirmeyi amaçlıyor.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *