random-post
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Telegram
Ara
«

John McAfee: Bazı tavsiyelerde bulundu .

Önde gelen özgürlükçü, vergi kaçakçısı ve kripto para savunucusu John McAfee, salgın krizi sırasında yatırım için 101 hayatta kalma tavsiyesi sundu. McAfee, solcu yayın Aufhebunga Bunga’nın COVID-19 krizinin siyasi, ekonomik ve sivil fay hatlarına etkisinin ele alındığı 14 Nisan tarihli bölümüne katıldı.  Yayının sunucu Phil Cunliffe, mevcut karışıklığın dijital ekonomi ve özellikle de kripto para sektörü için ne anlama gelebileceğini tartışmaya açtı.  Kripto paraların deflasyonel yararlarını övmek için sık kullanılan paranın miktarı teorisine (bir varlığın sınırlı arzının devalüasyonu önlediği fikri) değinen Cunliffe, şöyle sordu:

“Devasa mali canlandırma paketi göz önüne alındığında merkez bankaları para bile basmıyor, yalnızca paranın daha etkili görünmesini sağlıyorlar. Bu, kripto paralar ile ilgili görüşlerinizi nasıl etkiliyor?”

McAfee, soruyu şöyle yanıtladı:

“İnsanlık tarihinde tüm dünyanın karantinaya alındığı, bunun gibi bir şey hiç yaşanmadı. Keşke neler olabileceğini söyleyebilseydim. Bilmiyorum. Ama şunu söyleyebilirim, tüm yasal paralar çökecek.”

Yasal paraların tahmini olarak ne zaman çökeceği sorulan McAfee, ”İki ay.” yanıtını verdi.

Cunliffe, bunun ardından karantinayı atlamaya ve ailelerine bakmaya çalışan, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paralara yatırım yapma imkanına sahip olmayan sıradan insanların ekonomik sıkıntılar ile nasıl mücadele edebileceğini sordu.

“Yiyecek ve su alın, geri kalanı önemli değil. Kripto paralara veya yasal paralara ne olacağını hiçbirimiz bilmiyoruz. Tek bildiğim dünya çöküyor, kesinlikle çökecek. Yemek sizi hayatta tutar. Yer fıstığı ezmesi, kuru üzüm ve ekmek alın, bunlarla yıllarca yaşarsınız.”

McAfee, kutup noktalarına yakın yerlerde insanların zorluk zamanlarında uzunca bir süre benzer bir diyet ile idare ettiğini belirtti. ABD’de ise yer fıstığı ezmesi, 2. Dünya Savaşı sırasında askeri kuvvetlerin kullanımıyla popüler hale geldi. McAfee, COVID-19’un mevsimsel gribe ve yoksulluk kaynaklı hastalıklara oranla ölüm oranı ve risklerinin çok az olduğu söylemini tekrarladı.

Bir Cevap Yaz

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için ermelih@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *