Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Japon Finans Devinden Büyük Ripple Duyurusu: Aslan Payını XRP’ye Verdik!

0 152

Japon Finans Devinden Büyük Ripple Duyurusu: Aslan Payını XRP’ye Verdik!

Japon finans devi SBI Holdings, ülkenin ilk kripto para odaklı fonunu kurmayı planlıyor. Fonda üç kripto para yer alacak. SBI Holdings Ripple’ın yerel tokeni olan XRP’nin fonun yüzde 50’sini oluşturacağını açıkladı.

Japon finans devi fonunda aslan payını Ripple’a verdi

Japon finans devi SBI Holdings, kripto paralar ile yatırım portföyünü çeşitlendirmeyi hedeflediğini açıkladı. Bu kapsamda SBI Holdings, ülkenin ilk kripto para odaklı fonunu kurmayı planlıyor. SBI Holdings’e göre, fonun yüzde 50’si XRP’ye ayrılacak. Fonun geri kalan yüzde 30’u Bitcoin ve yüzde 20’si ise Ethereum’dan oluşacak.

Bu Ülkede Bitcoin'den Sonra En Çok Ripple Tercih Ediliyor

Finans devinin  kripto varlık fonunun önümüzdeki aylarda başlatılması bekleniyor. SBI’ye göre, fon müşterilerinin benzersiz ve yükselen varlık sınıfına yatırım yapmasını sağlamak için tasarlandı. SBI Holdings konuya yönelik şu açıklamayı yapıyor:

BİREYSEL YATIRIMCILARA SBI GRUBU’NUN KAYNAKLARINI OLUŞTURAN BİR KRİPTO VARLIK FONU SAĞLAMAK İSTİYORUZ. HİSSE SENETLERİ, TAHVİLLER VB. GELENEKSEL VARLIKLARLA DÜŞÜK KORELASYONA SAHİP OLAN KRİPTO VARLIKLARI ÇEŞİTLENDİRMENİN ETKİNLİĞİNİ ARTTIRIYOR.

SBI Holdings, uzun zamandır bir Ripple (XRP) ortağı

SBI Alternative Investments, anonim bir kuruluşla ortaklaşa fon oluşturmak ve idare etmekle görevli olacak. SBI Securities ve SBI Moneyplaza fonun hisselerinin bireysel yatırımcılara satışından sorumlu olacak. SBI’nin kripto ticaret operasyonu SBI VC Trade, kripto varlıklarının depolamasını sağlayacak.

SBI uzun zamandır Ripple ortağı ve 2016’da San Francisco girişimine yatırım yaptı. Açıklamalarının devamında SBI, ayrıca bu yılın sonunda kendi Security Token Offerings (STO) borsasını da açmayı düşündüğünü belirtiyor. Şirket bu borsayı piyasaya sürüldüğünde sunacağı ürünler üzerinde artık çalışmaya başladıklarını da bildiriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.