Ether’lerin Yüzde 80’inin Kârda Olması Düşüşe mi İşaret Ediyor?

«

Ether’lerin Yüzde 80’inin Kârda Olması Düşüşe mi İşaret Ediyor?

Analitik firması Glassnode’e göre, Ether arzının yüzde 80’inden fazlası kârlı durumda. Bu durum, bir fiyat düşüşü korkusu oluşturuyor.Glassnode, 13 Haziran tarihinde Twitter üzerinden yayımladığı mesajında, dolaşımdaki Ether (ETH) arzının bu yıl üçüncü kez yüzde 80 seviyesine ulaştığını duyurdu. Mesajda, “Ethereum arzının yüzde 80’inden fazlası kâr durumuna geçtiği son seferde ETH’nin fiyatı 700 dolar civarındaydı” ifadesi yer aldı. Bu süreçten sonra ETH fiyatı önemli ölçüde azalmıştı.

Grafik, şu anda ETH arzının yüzde kaçının, en son hareket ettiği zamandan daha yüksek değerde olduğunu gösteriyor. Bu seviye yüzde 100’e her yaklaştığında, ardından dik bir düzeltme süreci gerçekleşti.

Yatırımcılar yüksek fiyatlarla satıyor

Mayıs ayında 250-252 dolar arasında olan ETH fiyatının yükseliş momentumu içinde olduğu düşünülebilir. Ancak dolaşımdaki miktarın yüzde 80’inin kâr durumunda olması sürdürülemez olarak nitelendiriliyor.Dolaşımdaki arzın yüzde 80’den fazlası kârlı duruma geçtiğinde ETH’nin fiyatı düşüş eğilimi gösteriyor. 10 Haziran’da 250 dolara ulaşan ETH, benzer süreci yaşamış ve 11 Haziran’da 229 dolara gerilemişti.

ETH price

ETH fiyatı

Öte yandan son Bitcoin (BTC) fiyat oynaklığı da ETH’nin son bir gün içinde düşmesinde önemli rol oynadı. Satışlar, ETH’ye benzer bir süreçte gerçekleşti ve BTC’de 800 dolar fiyat gerilemesi görüldü.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *