Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$62,957.55
+2918.46
Ethereum
$3,362.09
+169
Litecoin
$70.54
+0.83
DigitalCash
$26.93
+0.86
Monero
$157.65
+1.04
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$22.99
+0.63
Dogecoin
$0.12
+0.01

Ethereum’da Satış Baskısı Önemli Ölçüde Zayıf

1 708

Ethereum’da Satış Baskısı Önemli Ölçüde Zayıf

Veriler 2018 yılına kıyasla 2021’de borsalarda daha az zincir üstü para yatırma ve çekme işlemi olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla, Ethereum (ETH) için daha az satış baskısı olduğuna işaret ediyor.Ethereum, Ekim ayından bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.900 doların üzerine çıkarak %40’’den fazla kazanç elde etti. Son birkaç ayda en iyi fiyat performansları arasında yer aldı. Bununla birlikte, son verilere göre bu boğa koşusu, 2017/2018’de ETH’nin 1.450 dolara yükseldiği parabolik artıştan önemli ölçüde farklı.

Bu kez Ethereum fiyatında işler farklı

Bir yıldan daha kısa bir süre önce Mart ortasındaki likidite krizi sırasında ayıların kripto alanında kalıcı bir yeri olduğu görülüyordu. Ethereum fiyatı 100 doların altına düştüğü için olumsuz fiyat gelişmelerinden muaf tutulamadı.Bununla birlikte ikinci en büyük kripto para birimi, çoğu dijital varlığa benzer bir şekilde eğilimi tersine çevirdi ve on bir ayda kendisine %1.800’den fazla değer kattı. Bugün ETH fiyatı 1.900 doların üzerine çıkıp yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi belirledi.

Bu etkileyici artış, ETH’nin nispeten kısa bir sürede 1.400 doların üzerinde bir ATH yaptığı 2017/2018’e çok benziyordu. Bununla birlikte, çok sayıda kripto savunucusu, bu boğa koşusunun farklı olduğu ve ETH’nin değerinin çoğunun buharlaştığı bir yıllık ayı piyasasına girmeyeceği anlatısına katıldı.Bir başka onay da CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju’dan bugün erken saatlerde geldi. Zincir üstü verileri kullanarak, mevcut rallinin borsalarda önemli ölçüde daha az ETH etkinliği gördüğünü savundu.

Bu durum, ticaret merkezlerinden para yatırma ve çekme sayısının 2017/2018 verilerine kıyasla daha düşük olduğu anlamına geliyor. Nihayetinde Ju, satış baskısının 2018’e göre “önemli ölçüde zayıf” olduğu sonucuna vardı.

Gerçekten de fark var mı?

Ethereum blockchain’i önceki boğa koşusu sırasında da oldukça meşgul olmasına rağmen son bir yılda kullanımı tavan yaptı. Ağ, NFT ve merkezi olmayan finans dahil olmak üzere endüstrinin en hızlı büyüyen alanlarından bazılarının arkasındaki temel teknoloji.Son zamanlarda popülaritesi ve kullanımı patlayan çoğu stablecoin, Ethereum blockchain’ini de kullanıyor. Tüm bu kullanım, yine de, bazı işlemlerde gecikmeler yaşanırken; gas maliyetlerinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine fırlamasıyla ağı olumsuz etkiledi.

Bununla birlikte bu ölçeklendirme sorunları, projenin arkasındaki geliştiricileri, mevcut zorlukları ele alması gereken bir proof of stake (PoS) ağı olan ETH2 üzerinde çalışmaya itti.PoW (proof-of-work)’dan PoS’a geçiş, ETH sahiplerini yeni token’larla teşvik edecek ve bu da satış baskısını daha da düşürebilir. Nihayetinde varlık fiyatı için daha fazla kazanç anlamına gelebilir.

1 yorum
  1. […] Ethereum ve altcoin piyasasına gelince, Van de Poppe, hareketlerinin şimdilik Bitcoin’i takip ediyor gibi göründüğünü belirtiyor. […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.