Binance ETH Para Çekme İşlemlerine Zam Yaptı Kullanıcılar Köpürdü

«

Binance ETH Para Çekme İşlemlerine Zam Yaptı Kullanıcılar Köpürdü .

Binance, sistemdeki tıkanıklığı gerekçe göstererek ETH para çekme komisyonlarını iki katına çıkardı. Binance, 12 Mart tarihinde attığı tweet ile ETH para çekme işlem ücretlerini iki katına çıkardığını açıkladı. Şirket buna gerekçe olarak ağ tıkanıklığını gösterdi. Tweet şu şekildeydi:

“$ETH ağındaki bu yüksek tıkanıklık döneminde, ERC20 ve ETH para çekme işlemlerini kolaylaştırmak için aşağıdaki geçici ayarlamaları yapıyoruz:

0,003 ETH olan ETH para çekme işlemi artık 0,006 ETH

0,006 ETH olan ERC20 para çekme işlemi artık 0,01 ETH

Para çekme işlemleri kısa süre içinde yeniden açılacak.”

Binance kripto trader’ları haberden memnun kalmadı

Bu karar, blockchain topluluğunun bazı üyelerini kızdırdı ve birçoğu, artışın yatırımcıların karşılayamayacağı kadar pahalı olduğunu belirtti:

Diğer kullanıcılar ise bunun sadece geçici bir önlem olduğunu umduklarını söylerken, değişikliğin merkezileşme maliyeti nedeniyle olup olmadığını sorguluyorlar:

Binance’in merkezi olmayan vizyonu ve eleştirisi

2020 Sevgililer Günü’nde Binance borsası herkes için açık, merkezi olmayan bir platform oluşturma vizyonunu kamuoyuna duyurdu. Duyuru şunları söyledi:

“Binance’ın geleceğinde, merkezi olmayan açık bir platform oluşacağına inanıyoruz ve bunu başarmak için birçok adım attık.”

Binance DEX (Merkezi Olmayan Borsa) 2019 yılında kripto para satın almak, kullanmak ve el değiştirmek için bir pazar yeri sistemi biçimde piyasaya sürüldü. Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, DEX’in aşırı merkezileştiğini belirterek bu hamleyi eleştirdi.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *