Ethereum Medalla Testnet Blok Kesinliği Sorunu Yaşıyor

«

Ethereum Medalla Testnet Blok Kesinliği Sorunu Yaşıyor.

Bugün 13:00 UTC için planlanan Ethereum Medalla testnet başlangıcı, beklendiği gibi sorunsuz gitmedi.Ağ başarıyla başlatılsa ve tahmin edilen başlangıç zamanında yeterli miktarda blok sayısı sağlansa da, yüzde 80 olarak beklenen katılım oranı yalnızca yüzde 57 ile beklentinin oldukça altında kaldı.Bu, stake edilenin yalnızca yüzde 57’sinin ağı doğrulamak için kullanıldığı anlamına geliyor. Blok kesinliği ağ çevrimdışı olan doğrulayıcıları kesene kadar sağlanamayacağı için bu önemli bir sorun oluşturuyor.

Geliştiriciler, bunun sebebinin 32 Ether yatırarak katılan çoğu doğrulayıcının doğrulayıcı yazılımını çalıştırmaması olabileceğini düşünüyor.Ethereum Vakfı’ndan Danny Ryan, Nimbus Lodestar istemcileriyle yaşanan sorunun katılım boşluğunun yaklaşık yüzde 10’una denk gelebileceğini söyledi.Ağın sorunu aktif olmayan doğrulayıcıları atarak kendi kendine çözmesi bekleniyor. Kesinliğin sağlanması birkaç saat alabilir.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *