Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$37,347.02
+876.13
Ethereum
$2,061.56
+45.98
Litecoin
$69.16
+1.57
DigitalCash
$29.30
+1.03
Monero
$165.85
+3.02
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$18.98
+0.38
Dogecoin
$0.08
0

Ethereum Baseline Protocol Kodu GitHub Üzerinde Paylaşıldı

0 542

Ethereum Baseline Protocol Kodu GitHub Üzerinde Paylaşıldı .

Ethereum üzerinde özel sistemler kurulmasına izin veren açık kaynaklı Baseline Protocol, GitHub üzerinde paylaşıldı. Ethereum public blockchain’i üzerine özel sistemlerin kurulmasına izin veren açık kaynaklı Baseline Protocol kodu 19 Mart tarihi itibarıyla GitHub üzerinde yayımlandı. Bu durum EY, Microsoft ve ConsenSys tarafından geliştirilen protokolün artık halka açık hale geldiği anlamını taşıyor. Ethereum blockchain’in herkese açık ve herkesin görebileceği şekilde paylaşılması, veri gizliliği gerektiren işletmelerin kendi özel blockchain’lerini oluşturmalarını veya Ethereum’un kurumsal sürümünü edinmelerini şart koşacak. Sıfır bilgi ispatı, zincir dışı veri depolama ve dağıtık kimlik sistemleri kullanan Baseline Protocol, işletmelerin hassas verilerini gizli tutarken genel Ethereum zincirini kullanmalarına da olanak tanıyor. ConsenSys’in açıklaması şu yönde:

“Protokol, mainnet üzerinde tokenizasyonu ve merkezi olmayan finansal hizmetleri desteklerken kurumsal varlıkları veya faaliyetleri yetkisi olmayan taraflara göstermeyecek şekilde çalışacak ve kurumsal verileri güvenliğini geleneksel sistemlere bırakacaktır.”

Ticari kullanım durumu

Protokole ilişkin duyurular şimdiye kadar hep ürün alımına odaklanmıştı. Satın alma işlemleri akıllı sözleşmelerle düzenlenebiliyor ve tokenize edilebiliyor. Kodda yer alan bir demo yazılımında, satın alımlarda toplu indirimlerin gerçek zamanlı olarak hesaplanması da bulunuyor. GitHub’daki açıklamalara göre yazılım, farklı iş alanların kullanılacak biçimde esnek ve “herhangi bir veri tabanına / iş akışına genişletilebilecek ve uygulanabilecek şekilde” tasarlanmış.

Bir şeyi seviyorsan, serbest bırak

Baseline Protocol kodu resmen başlatıldı ve ayın başında belirlenmiş kullanıcılar için yayımlandı. Kod şimdi kâr amacı gütmeyen kuruluş OASIS aracılığıyla kamu malı olarak bağışlanmış durumda. Çalışma, OASIS tarafından idare edilen, Ethereum Vakfı ve Enterprise Ethereum Alliance tarafından da finanse edilen Ethereum-Oasis projesi tarafından yönetilecek..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.