Kolay yasal para kanalları bireysel FOMO’yu artırıyor

Cochran, bu arz şokunun teknik analize ilgi duymayan ve yalnızca ”olaya dahil olmak isteyen” bireysel yatırımcılar arasında ”kaçırma korkusu (FOMO)” yaratacağını ileri sürdü.  Bir borsaya yasal para aktarmanın oldukça zor olduğu 2017 yılının aksine FOMO, sektöre yeni gelenlerin Binance gibi borsalarda yasal para ile kripto satın almaları çok daha kolay olduğu için büyüyebilir:

“Böyle bir durumda artık tüm kullanıcılar aynı anda bu korkuya kapılabilir. Ethereum büyümesiyle ilgili bir MSNBC haberi, bireysel yatırımcılar arasında bu korkuyu başlatabilir.”

Batlin, ETH 2.0’ın merkeziyetsiz finans protokollerinin ana akım yaygınlık kazanması için gerekli ölçeklenebilirliği sunacağına inanıyor.

“DeFi’ın gerçekten iş görmesi için dakikada 20 işlemden bine, belki de birkaç bine çıkmamız gerekiyor. İşler ancak o zaman ciddileşebilir.”

Batlin, ETH 2.0’ın planlandığı gibi ilerlemesi halinde DeFi’ın nihayetinde finansın hakim yolu haline gelebileceğini ileri sürdü. Balinalar, ETH 2.0’ın büyük bir boğa piyasasını tetikleyeceği fikrine katılıyor gibi gözüküyor. İşlem hacimleri, son 12 ayda zaman zaman rekor seviyelere ulaştı. Fiyat ise bir ayda yüzde 25 artış gösterdi.

ETH/USD: Coin360

ETH 2.0’ın ilk aşaması bu yıl başlayacak olsa da, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin tamamen başlatılması için birkaç yıllık bir plan oluşturdu. Bu nedenle beklenen etkinin gerçekleşmesi biraz zaman alabilir.