Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$62,795.46
+3176.18
Ethereum
$3,352.93
+161.68
Litecoin
$69.97
+0.02
DigitalCash
$27.15
+1.57
Monero
$159.23
+2.45
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$23.01
+0.66
Dogecoin
$0.12
+0.01

Dünya devi bankadan yüksek güvenlikli token transferi

0 422

Dünya devi bankadan yüksek güvenlikli token transferi

Menkul kıymet hizmetleri sağlayıcısı BNP Paribas, menkul kıymet tokenlerini transfer etmenin güvenli yolunu göstermek için bulut tabanlı kripto cüzdan sağlayıcısı Curv ile Konsept İspatı (Proof of Concept) protokolü oluşturdu.

Menkul kıymet tokeni, çok partili hesaplama (MPC) isimli konsepti kullanan Curv’ün gelişmiş şifreleme sistemini kullanarak transfer edildi. Kurumsal seviyedeki teknoloji, işlemlerin matematiksel olarak kanıtlanmış, dağıtımlı bir yol ile güvenli bir şekilde imzalanmasını sağlıyor.

BNP Paribas’da Küresel Mali Araç Şefi Bruno Campenon’a göre bu hamle, hem geleneksel hem de düzenlenmiş dijital varlıkları birleştiren entegre bir saklama çözümü için atılmış bir adım.

Konsept İspatı, tokenleştirilmiş menkul kıymetlerin blockchain’de hızlıca, güvenli ve şeffaf bir şekilde transfer edilebileceğini göstermek için gerçekleştirildi. Gösteri için çok daha katı teknik gerekliliklere sahip standart bir ERC-1400 menkul kıymet tokeni kullanıldı.

Konsept İspatı, belirli metot veya fikirlerin uygulanabilirliğini göstermek amacıyla gerçekleştirilmesi olarak tanımlanabilir. Konsept İspatı, tam işlevli bir prototip geliştirilirken bir dönüm noktası olarak görülür.

DeFi protokolü Curve ile karıştırılmaması gerekilen Curv, bulut tabanlı bir cüzdanda güvenli kripto saklama servisleri sunmaktadır. Kullandığı MPC teknolojisi, her bir işlemi güvenli, dağıtımlı bir yola kaydeder böylece siber saldırılara ve içeriden gizli anlaşmalara karşı koruyarak özel anahtar ve tek arıza noktası konseptlerini ortadan kaldırır.

Curv’ün CEO’su ve Kurucu Ortağı Itay Malinger, BNP Paribas gibi küresel finans oyuncularının dijital ekonomide büyük bir rol oynadığını belirtti:

“Bunu yapmak için rekabetçi saklama ürünlerini müşteri tabanına teslim etmelerini sağlayacak güvenli ve ölçeklenebilir bir altyapıya ihtiyaçları var.”

2018’de kurulan Curv’ün ana merkezi, New York’ta bulunmakta ve geleneksel finansal kuruluşlar, dijital varlık yöneticileri, borsalar ve OTC büroları tarafından sahiplenilmektedir. BNP Paribas, 35 ülkedeki yatırımcılar ve şirket müşterilerine çoklu varlık işlem sonrası ve varlık servis çözümleri sunmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.