«

Doktora öğrencisine Satoshi Nakamoto bursu verildi .

Cambridge Üniversitesi doktora öğrencisi, Bitcoin SV (BSV) tanıtımını yapan Bitcoin Association tarafından blockchain uygulamalarının geliştirilmesini desteklemek için tasarlanan Satoshi Nakamoto Bursu kazandı. 10 Ocak tarihinde yayımlanan basın bültenine göre, Cambridge Üniversitesi’nde insan genomiği doktorası yapmakta olan Robin Kohze, geçen sonbaharda düzenlenen Bitcoin SV Hackathon etkinliğinde yer alan blockchain yarışmalarının ardından burs alan ilk kişi oldu. Hive adlı projesi ile Kohze, yarışmada ikinci sırada yer almıştı. Burs, Hive’ın tamamen operasyonel bir platform üzerinde gerçek manada geliştirilmesine yardımcı olacak. Yayımlanan bültende Hive’ın, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar tarafından bilgi eklenebilen, ilham verici bir teşvik sistemi uygulayarak halihazırdaki medya ortamını değiştirmeye yönelik bir proje olduğu ifade edildi. Sistemin çalışma prensiplerini detaylandıran açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bilgi ihtiva eden her içerik node’u bir veya daha fazla bağlantılı node’a ihtiyaç duyar ve bir node ile kurulan her yeni bağlantının kapsamlı bilgi ağları oluşturmak için dinamik bir maliyeti vardır. Ortaya çıkan grafik veri tabanı, maksimum birlikte çalışabilirlik ve şeffaflık sağlamak için doğrudan Bitcoin SV blockchain üzerinde saklanır ve korunur.”

Proje hakkında yorum yapan Kohze, “HIVE ile, gittikçe kutuplaşan bir medya ortamında farklı bakış açılarını yeniden oluşturmak için, yeni teorik kural seti kombinasyonu uygulamak adına orijinal Bitcoin protokolünü kullanıyorum” açıklamasında bulundu.

Blockchain eğitim alanına giriyor

Dijital para birimleri ve blockchain teknolojisi günlük yaşama daha da entegre hale geldikçe, eğitim kurumları da blockchain tabanlı hizmetlerini genişletiyor. Kısa süre önce, eski MakerDAO destekçisi ve Carnegie Mellon mezunu Nikolai Mushegian, merkezi olmayan uygulamalar için bir araştırma programı geliştirmek üzere, haber yayına hazırlanırken 4,6 milyon doların biraz altında bir değere karşılık gelen 10.000 MKR almıştı. Afrika Blockchain Enstitüsü, 2020 yılında Ruanda’daki ilk blockchain okulunu açacak. Yeni okulun beş ana kursu bulunuyor: temel blockchain sertifika kursu, blockchain geliştiriciliği kursu, kurumsal blockchain kursu, avukatlar için blockchain ve blockchain’i etkili biçimde kullanma kursu

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *