Coinbase cüzdanında tutulan bitcoin sayısı 1 milyon’a yaklaştı

«

Coinbase cüzdanında tutulan bitcoin sayısı 1 milyon’a yaklaştı .

1 milyon Bitcoin (BTC) bulundurmaya çok yaklaşan ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, sektörde bir ilk olacak. Coinbase’in soğuk cüzdanları, haber ve bilgi kaynağı Longhash’in 25 Ocak tarihli verilerine göre 1 Ocak itibarıyla 8 milyar dolar değerinde 970 bin Bitcoin içeriyor.

Mevcut büyüme hızıyla şirket, Şubat ayına kadar 1 milyon Bitcoin’e ulaşacak.

Coinbase cold wallet balance, 2019-present

Coinbase soğuk cüzdan bakiyesi, 2019-şimdi. Kaynak: Longhash

Trend, Bitcoin ile borsa yoluyla etkileşime geçme eğiliminde artışa işaret ediyor. Coinbase’in rakamları, hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıları içeriyor. Kuruluşların Bitcoin saklamayla ilgili alışkanlıklarını ele alan güncel bir araştırma, yatırımcıların borsaları tercih ettiğini ortaya koydu. Borsalara düzenlenen onlarca siber saldırıya rağmen tüketicilerin hala, kripto paralarını kendileri saklamak yerine borsaları tercih ettiği görülüyor. Coinbase rakamlarıyla ilgili yorumda bulunan Crypt Podcast sunucusu Marty Bent, “Bireylerin ve kuruluşların kripto paralarını saklamayı öğrenmeleri gerekiyor.” diye belirtti.

Kampanya işe yaramadı

Longhash, 30 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip Coinbase’in en çok Bitcoin bulunduran borsa olduğunu fakat büyük alım satım platformlarının çoğunun bakiyelerinin arttığını belirtti. Kripto para savunuları, özgür para olarak tanımlanan Bitcoin ile çakışıyor gibi gözüken kripto para borsalarını uzun süredir tartışıyor. Kripto para konusunda üçüncü bir tarafa güvenmek, kimileri tarafından merkezi bir bankaya güvenmek ile eşdeğer görülüyor. Bazı topluluk üyeleri, geçtiğimiz yıl Bitcoin sahiplerini paralarını borsadan çekmeye ve özel anahtarlarını kendilerinin kontrol ettiği bir cüzdana taşımaya teşvik eden bir kampanya başlattı. En zengin Bitcoin adreslerini oluşturan borsa cüzdanlarını kapsayan analiz, kampanyanın pek de işe yaramadığını ortaya koydu. “Coinbase’in mevcut hakimiyetinin ve istikrarlı büyümesinin nedeni, kısa vadeli fiyat değişimleriyle ilgilenmeyen uzun vadeli ve kurumsal yatırımcıları çekmesinden kaynaklanıyor olabilir.” diye belirtildi.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *