«

Carlo R.W. De Meijer : 2020’de token temizliği olacak .

Kripto para ve blockchain sektörleri hakkında 2020 öngörülerini paylaşan ekonomist Carlo R.W. De Meijer, binlerce token’ın tedavülden kalkacağını ifade etti. Bağımsız finans hizmetleri danışmanlık firması MIFSA’da kıdemli ekonomist olarak görev yapan Carlo R.W. De Meijer, 30 Aralık günü Finextra web sitesinde bir blog yazısı paylaştı. Gerek blockchain gerekse kripto para ekosistemleri hakkında 2020 öngörülerini kaleme alan Meijer, iddialı açıklamalarda bulundu. 2019’un blockchain alanında çok başarılı geçtiğini söyleyen Meijer, 2020 yılında ise kimi blockchain girişimlerinin başarısız olacaklarını ileri sürdü. Sektörde çok fazla token biriktiğini belirten Miejer, an itibarıyla 2 bin 500’ün üzerinde olan bu sayının önemli biçimde azalacağını, 2020 sonunda 1.000’den biraz fazla token’ın hayatta kalacağını iddia etti. Carlo R.W. De Meijer, kripto para borsalarının daha fazla profesyonelleşmeye zorlanacaklarını ve düzenlemelere uygun olmayan kripto para birimlerine desteklerini çekeceklerini ifade etti.

Piyasaya uygun olmayan “zombi token”ların, işlem yapacak borsa bulmakta zorlanacaklarını savundu. Miejer, genel kullanıma açık token’ların büyük kısmının borsalardan çıkarılacağını ve alım satım işlemlerinin durdurulacağını belirtti. Kripto para oyuncularının düzenlemelere uyum sağlayacakları bir yılın bizi beklediğini söyleyen Miejer, Facebook Libra’nın piyasaya sürülmesi durumunda yasaların daha da sıkılaşacağını savundu. Miejer ayrıca, bankaların da kripto para piyasasına girmek için an kolladıklarını belirtti. 2020 yılında küresel birçok bankanın, kripto para işlemlerine uygun altyapı sağlamak için çalışacaklarını vurguladı.

Düzenleyicilere göre “en tehlikeli” yatırım kripto para

Kripto para ile düzenleyicilerin yıldızı bir türlü barışmıyor. Kuzey Amerika Menkul Kıymetler Yöneticileri Birliği tarafından hazırlanan raporda, 2020 yılının en tehlikeli beş yatırımları arasında kripto para birimleri gösterilmişti. Miejer’ın iddiasını destekleyecek biçimde hem özel hem de merkez bankaları kendi kripto para birimlerini geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyorlar.  Güney Kore Merkez Bankası, yeni yılda kendi dijital para birimi araştırmaları için ayrı bir çalışma ekibi oluşturmayı planlıyor.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *