Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$51,652.92
+543.05
Ethereum
$3,032.39
+71.39
Litecoin
$70.00
+0.18
DigitalCash
$30.15
-0.28
Monero
$124.12
-0.97
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.23
+0.34
Dogecoin
$0.09
0

Cardano ve Bitcoin Arasındaki Korelasyon Artık Negatif!

1 475

Cardano ve Bitcoin Arasındaki Korelasyon Artık Negatif!

Skew’un son 30 gün içinde Cardano ile Bitcoin arasında negatif bir korelasyonu vurgulayan gözlemine göre geçen ay Cardano (ADA, Bitcoin’in etkilerinden kurtuldu. Skew ekibi, bu kilometre taşını aşağıdaki açıklama ve Cardano’nun BTC ile korelasyonunda görülen anormalliği gösteren grafik ile paylaştı.:

“GEÇTİĞİMİZ AY BOYUNCA BTCUSD İLE ADAUSD KORELASYONUNDA, STABLECOİN OLMAYAN COİN’LER İÇİN SON DERECE NADİR GÖRÜLEN BİR DURUM GÖZLEMLENDİ. KORELASYON, NEGATİF BÖLGEYE DÜŞTÜ.”

Cardano, mainnet’teki Mary güncellemesi ile BTC’den kurtuldu

Cardano’nun son 30 günde Bitcoin’in etkisinden kopması durumu, 1 Mart’ta ADA ana ağında gerçekleştirilen son Mary Güncellemesine bağlanabilir. Cardano güncellemesini çevreleyen heyecan, ADA fiyatını 27 Şubat’taki güncellemeden 3 gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.48 dolara fırlattı (Binance verilerine göre).

Mary yükseltmesi ile Cardano, artık kullanıcıların akıllı sözleşmeler kullanmadan blockchain ile doğrudan etkileşime girecek özel token’lar (NFT’ler gibi) oluşturmalarına olanak tanıyan çok varlıklı bir platform haline gelecek. Bu da ağdaki işlemlerin Ethereum gibi diğer blockchain’lerden çok daha ucuz olacağı anlamına geliyor.

Cardano’nun Mart ayında izlemesi gereken destek seviyesi

EthereumWorldNews yazarı John P. Njui’ye göre ADA, aşağıdaki günlük ADA/USDT grafiğinde olduğu gibi, bir düzeltmenin ortasında görülüyor.

Yazara göre günlük ADA/USDT grafiğinden aşağıdakiler gözlemlenebilir:

  • Ticaret hacmi kırmızı renkte. Bu da satış baskısını gösteriyor
  • MACD, taban çizgisinin üzerinde düşüş eğilimi gösterdi ve düzeltmeyi doğruladı
  • Günlük MFI ve RSI yörüngesi de Cardano için devam eden bir düzeltmeyi doğrulamakta
  • Şu anda 0.80 dolarlık fiyat alanında bulunan 50 günlük hareketli ortalama, takip eden günler ve haftalarda Cardano için bir sonraki mantıksal makro destek.
  • Diğer destek bölgeleri ise 1.03, 0.98, 0.90, 0.83 ve 0.70 dolar olarak bulunabilir.
1 yorum
  1. […] MERKEZ BANKASI, NE TÜR BİR RESMİ PARA BİRİMİ, KRİPTOPARA BİRİMİNİN PLANLANMASI GEREKTİĞİ VE NASIL DÜZENLENMESİ GEREKTİĞİ KONUSUNDA ÇAĞRILARI […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.