Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$66,539.68
-718.24
Ethereum
$3,452.16
-27.59
Litecoin
$71.18
-1.87
DigitalCash
$26.62
-0.62
Monero
$159.36
-4.06
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$23.96
+0.51
Dogecoin
$0.13
-0

Cardano (ADA) Geliştiricileri Önemli Açıklamalar Yaptı!

1 720

Cardano (ADA) Geliştiricileri Önemli Açıklamalar Yaptı!

Input Output HK’nin yazılım mühendisliği lideri Michael Peyton Jones, Alonzo hard-fork aktivasyonunun Cardano’yu (ADA) blockchain tabanlı iş girişimleri için gelişmiş bir ortam haline getireceğine dair ayrıntılı bir yazı yayınladı.

Alonzo, 2021 Yılının 3. Çeyreğinde Cardano’ya (ADA) Akıllı Sözleşmeler Getirecek

Jones’un açıklamasına göre, Cardano’nun (ADA) Alonzo hard-fork’u, Cardano için şimdiye kadarki en son ağ yükseltmeleri olan Mary ve Allegra forkları tarafından başlatılan dönüşüm süreçlerini genişletecek.

Alonzo güncellemesi, teorik bilgisayar biliminin temelleri üzerinde çalışan Amerikalı bir matematikçi ve mantıkçı olan Alonzo Church’ü (1903-1995) anıyor. Tıpkı diğer Cardano forkları gibi, Alonzo da gerçek bir zincir bölünmesi olmadan etkinleştirilecek: Cardano (ADA), kesintisiz güncellemeler için bir hard-fork koordinatörü kullanıyor.

Strictissimo sensu akıllı sözleşme işlevselliğinin etkinleştirilmesi, 2021 yılının 3. çeyreğinde gerçekleşecek:

Alonzo, bundan yaklaşık dört ay sonra Cardano’ya akıllı sözleşmeler (dijital sözleşmeler) için destek ekleyecek.

Protokole yapılan bu ek, birçok işletmeyi Cardano’ya (ADA) çekecektir çünkü akıllı sözleşme mantığı, birçok kullanım durumu için onu kullanmasına izin verecektir.

NFT’ler, DEX’ler, Stablecoin’lerin Cardano’da (ADA) Piyasaya Sürülmesi Bekleniyor

Jones, Cardano’nun akıllı sözleşme mantığının uygulanacağı formlar olarak özellikle koleksiyon, kitle fonlaması ve müzayedelerden bahsetti. Böylece, Cardano (ADA), NFT’lerin ateşli segmentine girecek.

Ardından, Cardano (ADA) akıllı sözleşmeleri, güvensiz emanetlere sahip merkezi olmayan borsalar ve ayrıca merkezi stablecoin desteğine sahip sofistike merkezi olmayan finansal protokoller oluşturmak için uygun olacaktır.

Gerçek dünyadaki işletmeler, tedarik zinciri izleme uygulamaları için Cardano’yu (ADA) kullanabilecek. Ayrıca, önceden belirlenmiş hak kazanma sürelerine sahip token basımı, yerel tokenlı projelere sunulacak.

Cardano’nun mucidi Charles Hoskinson, platformunun akıllı sözleşmelerin piyasaya sürülmesinden önce “muazzam bir faaliyete” tanık olduğunu belirtti.

1 yorum
  1. […] Cardano’nun yerel tokenı ve platformu büyük bir dönüm noktasına doğru ilerliyor. Hard Fork Combinator Alonzo ile DeFi’ye yılın üçüncü çeyreğinde girilmesi hedefleniyor. […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.