«

Burger King Bitcoin ile ödeme almaya başladı .

Bitcoin ( BTC ), yeni bir ortaklık fast-food zincirinde kripto para birimi ödemeleri açtığı için Venezuela’daki Burger King’e geldi . Bir teyit tweet Aralık 30, Karakas Sambil bölgesinde tek Burger King şubesi altcoins Eter (birlikte BitCoin kabul ETH ), Litecoin ( LTC ), Binance Para ( BNB ) ve Dash ( DASH ) yanı sıra stabilcoin Tether ( USDT ) olarak. Dash yöneticilerinin hareketle ilgili bir blog yayınına göre, 2020’de toplam 40 yer takip edecek .  Cryptobuyer, aynı zamanda bir Bitcoin ATM filosu işleten Panama merkezli bir kripto para birimi ticari ağ geçidi girişimidir . Daha sonra fiat para biriminde ödediği işletmeler için kripto para fonlarının dönüşümünü sunar. 

Şirketin tweet’inin bir kısmı “@BurgerKingVE ile ticari ittifakımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz” diyor.

 Tether BTC baskısına katıldı

Venezuela, kripto para birimi kullanımını artırma çabalarına yol açarak büyük ekonomik çalkantılardan muzdarip olmaya devam ediyor. Hükümet, sınırsız ödeme yöntemlerinden kaçınarak döviz erişimine ağır kısıtlamalar getirdi. Bunun yerine, son derece tartışmalı devlet destekli kripto para birimi olan Petro , krizle mücadele için tercih edilen resmi silahtır.  Petro, pasaport gibi bazı temel hizmetler için kabul edilen tek para birimidir. Bu arada Burger King Venezuela, kripto baskısını açıkça kabul etmeyi bıraktı. Son yıllarda, Venezüellalıların Dash gibi madeni paralara dönüştüğü fikri daha da incelendi.  Çeşitli yorumcuların belirttiği gibi , eski Dash Core Grup CEO’su Ryan Taylor’un iddialarına rağmen , altcoin’in ülkenin tüccarlar arasında en popüler, genel kripto para çekiş gücü olduğu düşük.  Benzer şekilde, Bitcoin için P2P ticaret hacimleri , Venezuela’nın başındaki Bolivya Bolivar’ında olduğu zaman düzenli olarak yeni zirvelere ulaşırken , veriler fiat para biriminin zayıflığına Bitcoin’in benimsenmesinden daha çok söz ediyor.  Burger King’in Bitcoin ile yaptığı deneyler bu arada geçmişte düz düştü. Rusya ve Avrupa’daki çeşitli girişimlerin kısa ömürlü olduğu ortaya çıktı ve lansmandan kısa bir süre sonra kabul ortadan kalktı. Şirketin Rus mevcudiyeti, ayrıca , ülkenin savcısının dikkatini çeken “Whoppercoin” adlı özel bir sadakat programı başlattı .

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *