Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$66,539.68
-718.24
Ethereum
$3,452.16
-27.59
Litecoin
$71.18
-1.87
DigitalCash
$26.62
-0.62
Monero
$159.36
-4.06
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$23.96
+0.51
Dogecoin
$0.13
-0

Bu 3 Trend Ethereum İçin Yükselişin Nedenlerini Açıklıyor

0 565

Bu 3 Trend Ethereum İçin Yükselişin Nedenlerini Açıklıyor.

Ethereum’un fiyatı, 12 Mart’ta düştüğünden bu yana etkileyici bir iyileşme aşamasında. Aslında, Kara Perşembe’den bu yana, kripto para biriminin 12 Mart öncesi işlem fiyatına göre yüzde 64 artış kaydetmesiyle ETH yükseldi.

Ağ Metrikleri Umut Verici

DeFi’ye olan talebin artması ve müteakip bir güç kaybı, birçok kişinin ETH ağının ne kadar sürdürülebilir olduğunu sorgulamasına yol açarken, kripto para birimi için çoğu ağ ölçümü oldukça umut verici bir tablo çiziyor. Aynı durum ETH fiyatı için de söz konusu gibi görünüyor.

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum’un Gerçekleşen Fiyatı 21 ayın en yüksek seviyesi olan 246 $’ı geçti ve kripto paranın işlem fiyatı rahat bir şekilde 400 $ fiyat seviyesinin üzerine çıktı. ETH, yazının yazıldığı sırada , 46 milyar dolarlık piyasa değeri ile 409 dolara yakın işlem görüyordu.

Burada, bir varlığın gerçekleşen fiyatı, her bir ETH’nin zincir üzerinde en son hareket edildiği andaki ortalama fiyatı dikkate alınarak hesaplanıyor. Ethereum’un gerçekleşen fiyatında yukarıda belirtilen seviyeler en son Ocak 2019 civarında görüldü ve o zamandan beri grafiklerde sürekli bir yükselişe geçti.

İlginç bir şekilde, aynı zamanda, ETH’nin işlem sayısı da arttı ve en son Ocak 2018’de kaydedilen bir seviye olan ağın ATH’sine yaklaştı. DeFi hype’ı şu anda azalmış gibi görünse de, son birkaç ayda bir Ethereum’u çevreleyen çok sayıda DeFi kaynaklı aktivite kripto paranın işlem fiyatını olumlu yönde etkiledi.

Ethereum İçin Yükseliş Hissi

Genel yükseliş hissi, kripto parayı güçlü bir şekilde destekleyen madenci topluluğu ile koinin şu anda yüksek seviyedeki Hash gücü tarafından da destekleniyor. Bu, Ethereum’un son birkaç gün içinde Ortalama Hash Gücüne göre tüm zamanların en yüksek seviyesini belirleyebildiği gerçeğiyle kanıtlandı. Ayrıca bahsini ettiğimiz durum, kullanıcıların kripto paranın beklentilerine ve genel kârlılığına olan güçlü güvenin altını çizen önemli bir ölçüt.

2020’nin dünyanın en büyük ikinci kripto para biriminin Proof of Stake tabanlı algoritmasına geçtiği ve stake ettiği yıl olması beklenirken, ETH 2.0 güncellemesi, gecikmelerle boğuşuyor. Bununla birlikte, Ethereum hodlerları, kripto paraya güvenmeye devam ediyor. Tüm ETH’nin % 60’ı bir yıldan fazla bir süredir hareket etmedi, bu da kripto para fiyatı için iyi bir haber çünkü 400 dolarlık işaretin etrafındaki anlık desteğinin üzerinde kalması muhtemel.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.