random-post
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Telegram
Ara
«

Btc balinaları halvinge hazırlanıyor olabilir.

Bitcoin blok ödül yarılanması (halving) sürecine birkaç gün kala, oluşan popülerliğe kapılarak ilk kez BTC alacaklar balinalara yem olabilir. Veriler, yıllardır kullanılmayan dev BTC cüzdanlarının hareket etmeye başladığını gösteriyor.

10  Mayıs tarihinde analiz firması Santiment tarafından yayımlanan raporda, Bitcoin halving işleminden önce ve sonra piyasa beklentileri hakkında detaylı bilgi sunuldu. Bitcoin piyasasından elde edilen verilerin analiz edildiği raporda, “Çoğunluğun en az beklediği fiyat hareketi gerçekleşecek” ifadesi kullanıldı.

Yatırımcıların davranış analizlerine yer verilen raporda, “çoğunluğun ne yapacağını tahmin edin ve tersini uygulayın” tavsiyesinde bulunuldu. Ekosistemdeki kullanıcıların her zaman fikir birliği içinde hareket etmeyeceklerini de hatırlatan rapor, “akıllı yatırımcıların piyasadaki değişiklikleri faydalarına sağlayacakları” vurgusu yapıldı.

Balinalar, Bitcoin halving sürecinden yararlanmaya çalışacak

Santiment raporunda, BTC balinalarının fiyatları artırmak için hareket ettikleri bilgisi verildi. Bitcoin blok ödülü yarılanması sürecinde bu piyasaya olan ilginin arttığını ve pek çok yeni kullanıcının ekosisteme dahil olacağını vurgulayan rapor, balinaların bu durumdan faydalanmaya çalışacaklarını belirtti. Raporda, Corona virüs salgınının geleneksel piyasalara derinden zarar verdiği ifade edilirken, 1 ila 10 BTC’ye sahip orta ölçekli kripto para sahiplerinin son birkaç aydır yoğun şekilde arttığı vurgusu yapıldı.

Halving sonrası tepe fiyattan satış gelebilir

Büyük Bitcoin yatırımcılarının dağılımı. Kaynak: NewsBTC

Konu hakkında bir haber yayımlayan NewsBTC sitesi ise, 1.000 ila 10.000 BTC’ye sahip yatırımcıların pozisyonlarını kısa vadeye çektiklerini, ancak son birkaç gün içinde yöntem değiştirdiklerini yazdı.

Haberde balinaların, ellerindeki BTC’leri artırıp tepe fiyattan satışa hazırlandıkları fikri öne sürüldü:

“Büyük balinalar Bitcoin biriktirmeye başladı. Yakın dönemde tepe fiyattan satışlara başlayacakları anlamı çıkarılabilir.”

Benzer durum, çok uzun zamandır hareket etmeyen coin’lerin sahipleri için de geçerli. Haberde, Bitcoin halving süreci ile artan popülerliğe kanıp ilk kez BTC alacak olanlara, “eski coin’lerin satılabileceği” görüşü yer alıyor.

Halving sürecinde Bitcoin’e yatırım yapanların peşine takılan yeni kullanıcılar, balinaların sıfır kilometre BTC’lerini yüksek fiyattan satın alacaklar. Fiyatın yeterince yükseldiğini düşünen balinaların satış baskısını artırmaları ise en kötü senaryo olacak.

PlanB: “Bitcoin tahminim tutarsa çok kötü şeyler yaşanacak”

Bitcoin fiyat tahmininde kullanılan stok-akış modelinin son sürümü S2FX, bir önceki versiyona kıyasla tahmin gücünü beş katına çıkardı. Modelin geliştiricisi olan PlanB ise, öngörülerinin tutması durumunda ortadan kaybolacağını, zira dünyanın iyiye gitmeyeceğini söyledi.

“Whale Whisperer” diye bilinen trader, Bitcoin’in tarihi yükseliş yaşadığı 2017’deki seyrine benzer bir yola girdiğini belirtti. Gönderdiği tweet’te, BTC/USD paritesinin 2020 yılı itibarıyla 2017 yılındaki tarihi yükselişe benzer bir seyir izlediğini ifade etti.

Bir Cevap Yaz

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için ermelih@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *