«

Borsalardaki Bitcoin Miktarı 3,5 Milyar Dolar Azaldı

Glassnode tarafından elde edilen verilere göre, kaydı tutulan kripto para borsalarında an itibarıyla 2,6 milyon BTC bulunuyor. Elde edilen verilere göre bu tutar, Kasım 2018’den bu yana en düşük seviye.

 

Borsalardaki Bitcoin miktarı. Kaynak: Glassnode.

Mart ayında yaşanan büyük fiyat çöküşünden sonra, kullanıcıların paralarını saklamak üzere borsalardan çekme eğiliminin arttığı görüldü.

O zamandan bu yana, yaklaşık 300.000 BTC borsalardan çekildi. Bu durum, kullanıcıların varlıklarını yakın zaman içinde satma niyetinde olmadıkları anlamına gelebileceğinden, yükseliş göstergesi olarak kabul edilebilir.

Zira bu hareket daha önce gerçekleştiğinde, Bitcoin’in fiyatı 5.000 doların altından neredeyse 12.000 dolara kadar çıkmıştı.

Diğer taraftan, tüm borsalardaki Bitcoin stoku eşit derecede azalmadı. Bazılarının BTC stokları, diğerlerinden çok daha hızlı azaldı. Örneğin Bitfinex, mart ayındaki çöküş döneminde yaklaşık 200.000 BTC barındırırken, şu anda sadece 60.000 BTC stoku var.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *