Bitcoin yeniden 9000 dolar’ın üzerine çıkarken hash oranı rekor kırdı

«

Bitcoin yeniden 9000 dolar’ın üzerine çıkarken hash oranı rekor kırdı .

Zayıf fiyat hareketlerine Bitcoin madencilerinden net tavır: BTC/USD paritesi yeniden 9.000 dolara çıkarken hash oranı rekoru kırıldı. Bitcoin (BTC) madencileri, işlem doğrulama için ayırdıkları bilgi işlem gücü açısından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştılar. 6 Mart tarihinde Coin Dance veri izleme sitesi tarafından yayımlanan istatistiklere göre, Bitcoin ağındaki hash oranı ilk kez saniyede 150 kentilyon hash (h/s) seviyesini geçmiş olabilir. Sadece birkaç gün önce kırılan hash oranı rekoru artmaya devam ediyor. Perşembe günü itibarıyla istatistikler 157 kentilyon h/s seviyesine ulaşarak tarihteki en iyi performansı elde etti. Hash oranı, Bitcoin ağının güvenliğini sağlamanın anahtarı olarak görülür. Aynı zamanda blockchain’i doğrulayan madenciler için kârlılığının bir göstergesidir. Son zamanlarda bu istatistik, Bitcoin fiyatının yükselip yükselmediğine bakılmaksızın, tutarlı biçimde artıyor.

Morgan Creek Digital Kurucu Ortağı Anthony Pompliano, (kripto ekosisteminde kendisinden Pomp olarak bahsediliyor), hash oranının 136 kentilyon h/s seviyesine ulaşmasının ardından bir tweet attı ve küresel ölçekte yaşanan pek çok kaotik duruma rağmen yükselişin değerine vurgu yaptı.

“Bitcoin, geliştirilme nedenini yerine getirmek dışındaki hiçbir şeyle ilgilenmiyor.”

Hash oranı hesaplamaları en isabetli tahminler arasında yer alır ve fiyattaki yukarı ya da aşağı yönlü hareketler, madenci katılımının göstergesi olarak dikkate alınmamalıdır.

Yeni fiyatlama için sahne (yeniden) kuruluyor

Aralarında RT sunucusu Max Keiser’in de bulunduğu isimler, hash oranında yakalanan başarının ardından fiyatın da benzer yönde ilerleyeceğini savunuyorlar. 9.000 doların altına gerileme, en büyük kripto para biriminin teknik analizini yapan birçok Bitcoin destekçisinin güvenini bozmadı. Bunların arasında, bu hafta BTC/USD paritesi için 135.000 dolarlık hedef koyan istatistikçi Willy Woo da var. Mevcut boğa piyasası sırasında herhangi bir noktada bu fiyatın yakalanacağını düşünen Woo, bu seviyeyi “sağduyulu tahmin” olarak nitelendirdi.

1 günlük Bitcoin fiyat grafiği. Kaynak: Coin360

BTC/USD paritesi, bir haftadan uzun süre boyunca düşük seviyede gezindikten sonra perşembe günü itibarıyla 9.000 dolarlık bölgeye yeniden girdi. Günlük kazançlar, haber yayına hazırlandığı esnada yüzde 3,2’ye ulaştı.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *