Bitcoin Halving’e Doğru 9 Bin Dolar Sınırını Aştı

«

Bitcoin Halving’e Doğru 9 Bin Dolar Sınırını Aştı.

Bitcoin (BTC), 11 Mayıs’ta yarılanmaya saatler kala 9 bin dolar bandına geri döndü; kripto para, hafta sonu yaşanan kaybı kapatmaya çalışıyor.

Cryptocurrency market daily overview

BTC fiyatı 9.150 dolara ulaştı

Piyasalar ve CoinMarketCap verilerine göre BTC/USD paritesi, pazartesi günü 9 bin dolardan destek bulmaya çalışıyor.

Hafta sonu 1.200 doların üzerinde değer kaybeden ve bazı borsalarda 8.250 dolara gerileyen Bitcoin, pazar gününün çoğunluğunu 8.800 dolar bandında geçirdi.

Bitcoin, çeviri yayın saati itibarıyla hala kararsız bir davranış sergiliyor ve yarılanma heyecanı, Dow Jones, S&P 500 ve diğer piyasalarda görülen satış baskısıyla zıtlaşıyor.

Bitcoin 1-day chart

Bitcoin 1 günlük tablo. Kaynak: CoinMarketCap

Paul Tudor Jones, Bitcoin birikimlerini doğruladı

Makro yatırımcı Paul Tudor Jones’un geçtiğimiz hafta Bitcoin satın aldığını açıkladığı CNBC röportajı da dikkat çekti. Jones’un bu açıklaması, ana akım tüketici satışında bir artış yaşanmasını sağlayabilir.

Nakit parayı enflasyon nedeniyle ”elindeki varlıkları boşa harcamak” olarak tanımlayan Jones, Bitcoin’in toplam varlıklarının en az yüzde 1’ini temsil ettiğini, bu oranın yüzde 2’ye yakın olabileceğini söyledi.

Bitcoin 8.700 doların üzerine tutunabilirse er ya da geç bir yükseliş görebiliriz. Bu seviye kaybedilir ve dirence dönüşürse düşüş görürüz.

Bir Cevap Yaz

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için ermelih@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *