Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$37,347.02
+876.13
Ethereum
$2,061.56
+45.98
Litecoin
$69.16
+1.57
DigitalCash
$29.30
+1.03
Monero
$165.85
+3.02
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$18.98
+0.38
Dogecoin
$0.08
0

Twitter CEO’su Bitcoin DEX Projesinin White Paper’ını Duyurdu

0 335

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Square tarafından geliştirilen Bitcoin DEX projesinin White Paper raporlarını duyurdu. Böylece merkeziyetsiz kripto para borsasının teknik detayları ortaya çıkmış durumda.

tbDEX White Paper Yayınlandı

Hem Square, hem de Twitter şirketlerinin CEO’su konumunda olan Jack Dorsey teknik detayları içeren raporu takipçileriyle paylaştı. Şimdiden büyük bir ilgi gören bu proje itibari para ile Bitcoin arasındaki boşluğu doldurmayı hedefliyor. Tamamen merkeziyetsiz ve güvenli bir yapıya sahip olan tbDEX’in tanımı ise şu şekilde oldu:

“tbDEX, işlem riskini yönetmenin zorlu bir unsurunun, sosyal güven olduğu durumlarda likiditeyi keşfetmek ve Bitcoin, fiat para veya gerçek dünya malları gibi varlıkları değiş tokuş etmek için oluşturulan bir protokoldür.”

Paylaşılan belgelere göre proje merkezi olmayan kimlik (DID) ve doğrulanabilir kimlik bilgilerini (VC’ler) kullanan bir yapıya sahip. Bu sayede güvenliği en üst düzeye taşıyan tbDEX için yayınlanan white paper için şuanda taslak olduğu belirtildi. Bu yüzden de geliştiricilerden gelecek olan geri dönüşlerin kıymetli olacağı eklenmiş durumda.

Şirket olarak Bitcoin’e yatırım yapan Square şu anda 8 bin 27 BTC varlığına sahip. Haber yayın saatleri itibariyle 464 milyon dolara denk gelen bu varlığın ortalama alım durumu ise Bitcoin başına 27 bin dolar. Şimdiden bu alımdan önemli bir kazanç sağlayan şirket Bitcoin teknolojisi ile daha çok içli dışlı olma yolunda ilerliyor.

Dev Bir Yatırımcı 558 Milyon Dolar Değerinde Shiba Inu (SHIB) Satın Aldı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.