Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$51,636.82
+562.38
Ethereum
$3,022.42
+63.89
Litecoin
$70.05
+0.39
DigitalCash
$29.90
-0.47
Monero
$124.28
-0.38
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$26.18
+0.33
Dogecoin
$0.09
0

Bitcoin’in Yeni Rekorlar Kıracabilmesi için 5 neden!

2 778

Bitcoin’in Yeni Rekorlar Kıracabilmesi için 5 neden!

Blockchain verileri, balinalar, madenciler ve uzun vadeli avcıların yeniden yükselişe geçmesi, Bitcoin fiyatının yakında tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacağını gösteriyor.Blockchain verilerinin ortaya çıkardığı gibi, Bitcoin (BTC) fiyatı son iki aydır balinalar tarafından ciddi satış baskısı altında.Bununla birlikte, beş temel gösterge, kurumsal talep yüksek kalırken, büyük satıcıların tekrar Bitcoin birikimi yapan kişilere dönüşmek üzere olduğunu gösteriyor. Bu, Bitcoin’i yakın vadede tüm zamanların en yüksek seviyelerine gönderebilecek patlayıcı bir kurulum ortaya koyuyor.

Balinalar Satmayı Bıraktı

Bakiyesi 1.000 Bitcoin’e eşit ve daha fazla olan Bitcoin adresleri olarak kabul edilen balinaların sayısı 8 Şubat’tan bu yana %10’dan fazla azaldı. Bu durum Bitcoin’de büyük bir satış olduğunu gösteriyor.Bitcoin’in fiyatı, iki aylık damping döneminde tüm zamanların en yüksek iki seviyesine ulaşmayı başarırken, genel fiyat artışı, fiyatın 60.000 $ civarında güçlü bir direnç bulmasıyla önemli ölçüde yavaşladı. Ancak 31 Mart’tan bu yana, büyük Bitcoin sahipleri satış yapmayı bıraktı.

Bitcoin

Bir çeyrek sonundan önceki satışlarda tipik olan, kurumlar tarafından portföyün yeniden dengelemesidir. Bitcoin, bu yılın başından bu yana %104’lük bir fiyat artışı gördüğü için, bu beklenen bir durum.

En büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale dün, dijital büyük sermaye fonu için Bitcoin satma pahasına yeniden dengelenmeye gittiğini duyurdu.

Yeniden dengeleme ana itici güç ise ve 1000 BTC’ye eşit veya daha fazla olan adres sayısının en son yıl sonunda görülen ve önemli fiyat artışının başladığı seviyelere geri döndüğü düşünüldüğünde, balinaların satışı şimdilik bitirilebilir.

Bitcoin Satan Uzun Vadeli Hodlerlar Azalıyor

Bitcoin’in geçen Ekim ayında 2019’un en yüksek seviyesini kırmasıyla, sadece en hızlı olanlardan biri değil, aynı zamanda İmha Edilen Para Günlerinde (CDD) en uzun süreli artışlardan biri başladı.

Bu blockchain metriği, uzun vadeli avcıların satış yaptığı ağırlığı ifade eder. Bir işlemdeki token sayısı alınarak ve bu tokenların son harcanmasından bu yana geçen gün sayısı ile çarpılarak hesaplanır. Bu, Yok Edilen Para Günleri ne kadar yüksekse, onlar tarafından o kadar fazla hacim satıldığı anlamına gelir.

Bununla birlikte, yılın başından bu yana, uzun vadeli hodler satışları sadece büyük ölçüde yavaşlamakla kalmıyor, aynı zamanda satışların ilk olarak geçen yıl tetiklendiği seviyeye neredeyse geri dönmüş durumda.

Bu, uzun vadeli elde tutanların yakın vadede daha yüksek bir Bitcoin fiyatına giderek daha fazla güvenmeye başladığını gösteriyor.

Madenciler Tekrar Bitcoin Akümülatörlerine Dönüştü

Bitcoin madencilerinin gelir akışı yeni çıkarılmış Bitcoin olduğundan, elektrik maliyetleri gibi operasyonel giderlerini ödemek için düzenli olarak madencilik yaptıkları Bitcoin’i satmak zorunda kalıyorlar. Bununla birlikte, bazı madenciler fiyat konusunda spekülatör olma eğilimindedir.

Bitcoin satışını durdurarak, net biriktiriciler haline gelirler. Bu, madenci adreslerinde tutulan arzın değişikliğini gösteren Madenci net pozisyon değişikliğinde ifade edilir.

Bitcoin

Madencilerin Bitcoin’lerini satmakta tereddüt ettikleri son sefer, neredeyse üç ay önce olan büyük bir fiyat artışından hemen önceydi. Bu olumlu değişiklik, madencilerin yakın gelecekte daha yüksek fiyatlar beklediğini gösteriyor.

Kurumsal Talep Hala Yüksek

Balinaların maddi satış baskısına rağmen, Bitcoin için kurumsal talep yavaşlamadı. Bitcoin’in borsalardan / borsalara net transfer hacmi, neredeyse tarihsel bir düşük seviyede yer alıyor. Bu da şu anda borsalardan yatırılandan daha fazla Bitcoin’in çekildiği anlamına geliyor.

Bu, bu kripto paraların soğuk cüzdanlara taşındığının bir işaretidir. Bu, uzun vadeli yatırım yapma eğiliminde oldukları ve onları bir borsada bırakmaktansa daha güvenli saklama çözümlerini tercih ettikleri için kurumlar için tipik bir hareket.

Bitcoin tarihindeki en büyük kambiyo bakiyesi arz sıkıntısı, salgından bu yana bir fenomen olmuştur. Kasım 2020’den bu yana kurumlar daha büyük miktarlarda birikmeye başladıkça daha da maddi hale geldi.

Bu, borsalardaki Bitcoin bakiyesindeki büyük sürekli düşüş ve özellikle son birkaç aydır çoğunlukla kurumların uğrak yeri olan Coinbase ile netleşiyor.

Bir Kırılmaya Yakın Olan Haftalık Yükselen Üçgen

Şubat ayının başından bu yana, haftalık yükselen bir üçgen oluştu. İstatistiksel olarak, bu grafik deseninin, aşağıdan ziyade ters yönde kırılma olasılığı daha yüksektir.

Fiyatın yukarı yönde kırılması durumunda, üçgenin boyutu 79.000 $’a doğru potansiyel bir kırılma hedefi olduğunu gösteriyor.

Bitcoin

Uzun vadeli avcılar, madenciler veya balinalar olsun, piyasadaki güçlerin tümü, artan bir Bitcoin fiyatına güven belirtileri gösteriyor.

Yükselen üçgen, bu hareketin yakın ve olumlu olabileceğine inanmak için daha da fazla neden veriyor. Yakın gelecekte 79.000 dolarlık Bitcoin fiyatına kimse aldırış etmeyecek olsa da, üçgenin kırılması da tüm kilit zincir sinyalleri henüz tam olarak hizalanmadığı için dikkate alınması gereken bir olasılık.

2 Yorumlar
  1. […] para birimi etkileyicisi ve analisti Ben Armstrong, yaklaşan ilk halka arzın (IPO) Bitcoin dahil kripto para birimleri için yükselişe işaret ettiğini vurguluyor. Ben Armstrong konuya […]

  2. […] şirket, Kripto Para Yatırım Planında kendisi için belirlediği 100 milyon $’a ulaşmak için 175 BTC daha satın aldığını söyledi. Plan, Meitu’nun hem bir yatırım hem de gelecekteki […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.