Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber

- Advertisement -

Bitcoin
$61,343.10
+830.83
Ethereum
$3,730.89
-35.02
Litecoin
$183.61
-0.46
DigitalCash
$183.76
-2.64
Monero
$256.57
-6.47
Nxt
$0.02
-0
Ethereum Classic
$52.18
-0.71
Dogecoin
$0.25
+0.02

Bitcoin fiyatı 40 bin doları geçti . İşte sıradaki seviyeler

0 84

- Advertisement -

Bitcoin fiyatı 40 bin doları geçti . İşte sıradaki seviyeler.

Bitcoin (BTC) fiyatı, 40.000 dolarlık direnç alanını kırarak yeni bir ralliye işaret ediyor. İyimser zincir üstü veri noktalarının kombinasyonu, analistleri ve trader’ları; yaklaşan yeni bir Bitcoin ATH’sine (tüm zamanların en yüksek seviyesi) doğru umutlandırıyor.

Analist Joseph Young’a göre kısa vadede 38.000 ve 40.000 dolar seviyeleri, Bitcoin için en büyük engel olmaya devam ediyor. BTC’nin 40.000 doları kırması ne kadar uzun sürdüyse, potansiyel bir düzeltme olasılığı da o kadar yüksek olur. Bu nedenle, Bitcoin’in 40.000 dolar seviyesini aşması; ayrıca, öngörülebilir gelecekte seviyenin üzerinde kalması kritik bir önem taşır. Bitcoin halihazırda neredeyse üç hafta boyunca 38.000 doların altında kaldı; kısa vadeli fiyat döngüsünün durgunlaşmasına ve ivme kaybetmesine neden oldu. 6 Şubat’ta BTC nihayet 38.000 dolar seviyesinden çıktı ve analiste göre; bu noktayı bir destek seviyesi olarak belirledi.

Bitcoin’de kırılma olasılığını artıran pozitif verilerden biri, balina adreslerindeki artış. Santiment analistleri, varlığın fiyatındaki artışa rağmen BTC balinalarının birikmeye devam ettiğini söyledi:

“BİTCOİN BALİNALARI (CÜZDANLARINDA 1.000 ÜZERİ BTC BULUNANLAR) BİRİKİMİ DURDURMAZKEN; ORTA SEVİYE TRADER’LAR (10-1.000 BTC’Sİ BULUNANLAR), FİYAT 38 BİN DOLAR İKEN KÂR ALMAYI BIRAKMADI. BU SIRADA, KÜÇÜK ADRESLER TEKRAR FOMO (KAÇIRMA KORKUSU) YAŞIYOR.”

Bitcoin balinalarının adreslerindeki artış. Kaynak: Cointelegraph, Santiment

Balinaların Bitcoin birikimi, Coinbase’ten gelen büyük çıkışlarla çakışıyor. Coinbase’ten yüklü miktarlarda BTC çekildiğini bildirmiştik. Bu da genellikle yüksek net değerli yatırımcıların BTC satın aldığını gösteriyor. Twitter’da Johnny olarak bilinen anonim bir trader şunları söyledi:

“COİNBASE’TEN BÜYÜK MİKTARDA BTC ÇEKİLDİĞİNİ GÖRMEMİZ BİR TESADÜF. 2021 BOĞA PİYASASININ İLK DÜZELTMESİ ŞİMDİ TAMAMLANDI.”

Bir kripto para traderı olan Scott Melker, iyimser zincir üstü veri ve temellerin ötesinde; Bitcoin’in öngörülebilir gelecekte 63.000 dolara ulaşmasını sağlayabilecek devasa bir boğa formasyonu gördüğünü açıkladı:

“BTC, TEKNİK OLARAK FİYATI 63.000 DOLARA GÖNDERECEK DEVASA BİR BOĞA FLAMASINDAN POTANSİYEL OLARAK KIRILIYOR.”

Yakın vadede Bitcoin fiyatı ne olacak?

Cointelegraph’ta yer alan bir habere göre, eToro’nun ABD yöneticisi Guy Hirsch; Bitcoin’den merkezi olmayan finans ve diğer altcoin’lere yönelik devam eden sermaye rotasyonu olduğunu söyledi. DeFi token’ları tek bir günde %30-100 yükseldiğinden, piyasa tam riskli hale geldi. Yüksek riskli, yüksek getirili bahisler olarak görülen altcoin’lere yönelik iştah, BTC’nin momentumunun yavaşlamasına neden oldu.

Ancak Hirsch, Bitcoin için uzun vadeli duyarlılığın hala yükselişte olduğunu kaydetti. Bitcoin’in bir süre aralığa bağlı olduğunu; bunun da, varlığın dar bir aralıkta işlem yapması anlamına geldiğini açıkladı. Hirsch, opsiyon piyasası verilerine dayanarak, Bitcoin’in 52.000 ve 56.000 dolar noktalarında çok fazla açık pozisyon olduğunu; fiyatın da bu seviyelere gidebileceğini söyledi.

Merkezi olmayan finans piyasası, Bitcoin ve Ethereum (ETH) dahil olmak üzere büyük kripto para birimlerinden daha iyi performans gösterdiğinden, BTC geçtiğimiz hafta durgundu. Hirsch, kurumlar da dahil olmak üzere birçok yatırımcının DeFi piyasalarında daha yüksek kazançlı oyunlar için fırsat gördüğünü söyledi. Sonuç olarak, Bitcoin’den elde edilen kârın altcoin’lere dönüştüğünü ve bir “altcoin sezonu” başlattığını söyledi. Bununla birlikte, uzun vadede Hirsch; kârın muhtemelen Bitcoin’e döneceğini düşünüyor.

Stratejistler 40.000 dolardan temiz bir kırılma öngörüyor

Haber kaynağına göre Bequant, Lmax Digital ve CrossTower’daki yatırımcılar, araştırmacılar ve stratejistler; Bitcoin’in Aralık 2020’deki patlayıcı talep artışı gibi 40.000 doların üzerinde başarılı bir şekilde yükselmesini beklediklerini söyledi.

Bequant’ın araştırma başkanı Denis Vinokourov, BTC’nin uzun süre 38.000 doların altında kalmasının, geçmişte “fiyat bilgisi eksikliğinden dolayı keskin bir dönüşüme” yol açan “verimli bir fiyat keşfi” sinyalini verdiğini söyledi. 40.000 dolar seviyesinin kırılmasının ardından olacağını tahmin etmenin zor olacağını da ekledi.

CrossTower kripto yatırım platformunun ticaret başkanı Chad Steinglass, Bitcoin’in 40.000 doları aşmasının ardından patlayıcı bir yukarı yönlü hareket görüleceğini söyledi. BTC, benzer bir senaryoyu Aralık 2020’de 30.000 dolardan kırılmak için mücadele ettiğinde yaşadı. Seviyeyi kırar kırmaz, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.000 dolara doğru oldukça hızlı hareket etti.

Kurumsal kripto borsası Lmax Digital’de bir kripto para birimi stratejisti olan Joel Kruger; Bitcoin’in daha “anlamlı” bir direnç alanı sunacak şekilde 40.000 dolar seviyesinden yükselebileceğine inanıyor. Cointelegraph haberine göre “Mevcut fiyat hareketinin önemli bir rallinin ardından konsolidasyonun göstergesi olduğunu” belirtti. Ayrıca konsolidasyonun Bitcoin için sağlıklı olduğunu vurguladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.