«

Bitcoin fiyatı artmaya devam ediyor .

Bitcoin fiyatı, Pazartesi günü 7.358 dolardan başladığı yükselişine devam etti. Kripto para, çeviri yayın saati itibarıyla 8 bin doları zorluyor. Yatırımcıların, kripto paranın 7.450 dolar direncini destek haline getirip getiremeyeceğini yakından takip ediyordu; çoğu yatırımcı, 7.600 doların aşılması halinde fiyatın 8 bin dolar ile 8.200 dolar bandına geleceğini düşünüyordu. Bitcoin fiyatı, 7.600 doların üstünde kapatarak 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktı ve yatırımcılara fiyatın daha da yükseleceği yönünde güven verdi.

Kripto para piyasası günlük genel bakış. Kaynak: Coin360

Bitcoin fiyatı, mevcut fiyat hareketiyle 200 günlük hareketli ortalamada kapatıyor. Bu nokta, aynı zamanda Bitcoin’in tepe noktasını 26 Haziran’da 13.800 dolar iken oluşturduğu uzun vadeli alçalan kanalın ana eğilim çizgisinin yalnızca 40 dolar uzağında kalıyor. Yatırımcılar bu bölgeyi, fiyat daha önce eğilim çizgisinde birkaç kez reddedildiği için yakından takip etmeli. Hacim profili görülebilir aralığı (VPVR) ise, alçalan eğilim çizgisinde (8.168 dolar) yüksek hacimli bir düğüm gösteriyor, yani yatırımcılar bu seviyede bir direnç ile karşılaşabilir. Günlük tabloda göreli güç endeksi (RSI), yükseliş bölgesi olan fakat aynı zamanda 25 Ekim, 8 Ağustos ve 9 Temmuz’da göstergenin geri çekildiği seviye olan 64,5 puana ulaştı. Kripto analisti Philip Swift, geçtiğimiz saatlerde yukarıdaki tabloyu gönderisine ekleyerek Bitcoin’in kritik iki yıllık hareketli ortalama olarak tanımladığı bölgeye tekrar yaklaştığını ileri sürdü:

“$BTC’nin gideceği henüz çok yol olsa da, onuncu denemede nihayet iki yıllık hareketli ortalamanın üstünde kapatacağımızı düşünüyorum.

Bitcoin 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Coin360

Yatırımcıların, kripto paranın 8 bin doların üzerine tutunmak ve 7.750 dolara sakin bir şekilde gerilemek yollarından hangisini izleyeceğini takip etmesi gerekiyor.  Kripto paraların toplam piyasa değeri 211,4 milyar dolar olurken, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti yüzde 68’e yükseldi..

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *