«

Bitcoin fiyatı 10.000 dolar’ı geçti .

Bitcoin fiyatı (BTC) 10.000 dolara ulaştığı 7 Şubat itibarıyla 2020’deki yükseliş eğilimini taçlandırırken, Eylül 2019’dan bu yana en yüksek değerine ulaştı.  Coin360 Markets verilerine göre BTC/USD paritesi, altı aydan sonra ilk kez beş haneye ulaştı.

Kripto para piyasaları haftalık tablo

Kripto para piyasaları haftalık tablo. Kaynak: Coin360

Bu süre zarfında 6.500 dolara kadar gerileyen Bitcoin, Ocak ayında yakaladığı yükseliş ivmesiyle yüzde 35 değer kazandı. 10 bin dolar sınırı, Perşembe günü Bitcoin vadeli işlem piyasalarında aşılmıştı. Yatırımcılar, iki yönde hareketi de olası görürken , 9.500 doların muhtemelen destek işlevi göreceğini söyledi.

Bir diğer analist Mati Greenspan, şöyle ekledi:

“Bitcoin, ilk kez 10 bin doları aşmıyor ve muhtemelen son da olmayacak fakat bu değer, ilk kez ağın temelinde mantıklı bir zemine dayandırılabiliyor.”

Bitcoin fiyatı haftalık tablo

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Coin360

Altcoin piyasaları değişik performanslar sergiliyor

An itibarıyla toplam kripto para piyasa değeri 283,9 milyar dolara ulaştı. Bitcoin pazar hakimiyeti oranı ise %63,5 seviyesinde. Bazı büyük altcoin’ler, Bitcoin’in başarısını yansıtmayı sürdürdü. Ether (ETH), yüzde 2,27 değer kazanarak 225 doları aştı. EOS yüzde 8,27 artarken, Bitcoin SV (BSV) ise günlük yüzde 24,24 sıçramayla 365,14 dolara ullaştı. Hafta başında birçok token, yatırımcılara büyük karlar sağladı; bazı kripto paralar, gün içerisinde yüzde 25 değer kazandı.

Bir Cevap Yaz

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için ermelih@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *