«

Bitcoin Cüzdanları için Yeni Özellik!

Japon kripto şirketi Freessets, Bitcoin (BTC) cüzdan gizliliğini artıracak yeni bir teknolojiyi duyurdu.Freessets, 10 Haziran tarihli duyuruya göre cüzdanların adreslerinin Bitcoin bakiyesini, bakiye veya işlem geçmişi talep ettikleri sunuculara açıklanmadan talep edebilmesine olanak sağlayan bir sistem oluşturdu.

Açıklamada geleneksel Bitcoin cüzdanlarının sunuculara açık bir şekilde adres bakiyesi talebinde bulunduğu ve bunun bakiye, işlemler ve adresleri birbirine bağladığı belirtildi. “Fressets’in geliştirdiği teknoloji ile sunucuların kullanıcı sorgusundan hiçbir şey öğrenemediği matematiksel olarak kanıtlanmıştır.”

Gelişmenin önemi

Gizliliği artıran Bitcoin cüzdanı Wasabi’nin CTO’su Adam Ficsor,  yaptığı açıklamada gelişmeden dolayı heyecan duyduğunu söyledi. Wasabi de benzer bir özelliğe sahip fakat Fiscor, Freessets’in uygulamasının daha az bant genişliği istediğine ve mobil cihazlar için daha uygun olduğuna inanıyor.

Fiscor, “Gizliliği daha etkili hale getirme konusundaki tüm iyileştirmeler önemli ve gereklidir.” diye açıkladı.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *