Bitcoin Balinalarının Sayısı Son 2 Yılın Zirvesine Ulaştı

«

Bitcoin Balinalarının Sayısı Son 2 Yılın Zirvesine Ulaştı.

1.000 ve daha fazla BTC sahibi Bitcoin balinalarının sayısı son iki yılın zirvesine ulaştı. En son 2016’daki halving sürecinde ekosistemde bu kadar balina birikmişti. Paylaşılan verilere göre Bitcoin (BTC) balina sayısı son iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu artış, 2016 yılında yaşanan blok ödül yarılanması (halving) sürecine oldukça benziyor. 11 Nisan tarihindeki Week On-Chain raporunda, Glassnode izleme kaynağından elde edilen veriler paylaşıldı ve büyük Bitcoin yatırımcılarının mevcut sayılarının 2016’nın başlarına çok benzediği söylendi.

Glassnode: Balinalar büyümeye devam ediyor

Bitcoin’in 2020’deki halving sürecinden yaklaşık 30 gün önce, en az 1.000 BTC’ye (yaklaşık 6,92 milyon dolar) sahip cüzdan sayısı şu anda 1.850’nin biraz altında. 2016’nın ikinci çeyreğinin başlangıcında ve bir önceki halving sürecinden birkaç ay önce tamamen aynı tablo mevcuttu. İki Bitcoin halving sürecinde neredeyse aynı olan bu görüntü balinaların piyasayı iyi bildiğini gösteriyor.

Glassnode durumu şöyle özetledi:

“Bu eğilim, belirsiz piyasa ortamına rağmen balinaların, an itibarıyla BTC biriktirmek için iyi bir zaman olduğuna inandıklarını gösteriyor. Bu da fiyatlarda yükselme konusuna inandıklarını ortaya koyuyor.”

Bitcoin entities with 1,000 BTC or more

1.000 veya daha fazla BTC’ye sahip Bitcoin cüzdanları. Kaynak: Glassnode

Büyük veya küçük birikimler

Tanınan balinaların yorumları, geleceğe olan inancı ortaya seriyor. Bu haftanın başlarında J0e007, oluşturduğu Bitcoin fiyat modeli üzerinden kripto para biriminin 100.000 dolara veya daha üstüne çıkacağına dair iyimser tavır sergilemişti. Haber yayına hazırlanırken BTC, beklentileri karşılayamamış, 7000 dolar civarında destek oluşturamadığı gibi, bir önceki yıla göre yaklaşık 300 dolar düşük olan 6.900 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Bu arada para birikenler sadece balinalar değil. Geçen ay Glassnode, içinde en az 1 BTC mevduat bulunan cüzdanların rekor seviyeye ulaştığını kaydetti. Büyük madencilerin mayıs ortası için planlanan halving sürecinden önce pozisyonlarını birleştirmek ve daha fazla BTC biriktirmek için daha düşük fiyatlar oluşturacaklarına inanan analist Keith Wareing hakkında bir haber yayımlamıştı.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *