Ark Yeni Hibe Programı Kapsamında Geliştiricilere 1 Milyon ARK Sunacak

«

Ark Yeni Hibe Programı Kapsamında Geliştiricilere 1 Milyon ARK Sunacak .

Birlikte işler blockchain projesi Ark, 24 Mart’ta başlayan yeni geliştirme hibe programı için 150 bin dolar değerinde bir milyon ARK ayırdı. Hibe programı bir hafta önce başlatılmışken, Ark’ın stratejik ortaklıklar müdürü Ray Alvarez , yaptığı açıklamada şimdiden geliştiricilerden kavram kanıtlama geldiğini söyledi. Program, özellikle ”teknik kullanımlar ve ARK teknolojisinin kullanımını içeren tekliflere” fon sağlıyor. Başvuruların arasında bağımsız uygulamalar ve eklentiler, aynı zamanda Ark’ın merkeziyetsiz özel mesajlaşma uygulaması, masaüstü cüzdanı ve işlem eklentisine yapılan geliştirmeler yer alıyor.

Alvarez, programın belirli uygulamalar için geliştirmeyi teşvik etmesinin yanı sıra ”geliştiriciler arasında iş birlikçi bir çevre oluşturmayı ve dünya genelinde geliştirici topluluklarından katılım sağlamayı” amaçladığını söyledi.  Ark, hem Ark topluluğundan hem de diğer projelerin geliştiricilerinden birçok başvuru aldı. Alvarez, Ark’ın 2020 yılı için ”ARK Core 3.0, One-Click ARK Deployer ve ARK Wallets, ARK Marketplace, Core Consensus Update, ARK Enterprise, ARK Dex gibi yeniden tasarlanmış ürünleri” piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı.

Hibe programları yeniliği destekliyor

Açık kaynak ödeme ağı Celo (cGLD), 31 Mart’ta hibe programının ilk aşamasında yedi ülkeden 16 girişime 700 bin dolar fon sağlayacağını duyurdu. Celo’dan hibe alan Ethereum geliştirme hibe platformu Gitcoin, 14 Mart’ta COVID-19 ile mücadele için blockchain tabanlı halk sağlığı girişimlerine en az 50 bin dolar fon ayıracağını açıkladı.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *