«

Araştırma : Altcoin sezonu geliyor mu ?

Binance’in araştırma departmanı, “alt season (altcoin mevsimi)” olarak nitelendirilen dönemin kripto para piyasasına hakim olacağını öne sürdü. Önde gelen kripto para borsası Binance’in pazar araştırma kolu olan Binance Research, 6 Mart tarihinde altcoin piyasasındaki aktivitenin artacağına işaret eden bir rapor yayımladı. Bitcoin’in ticaret hacmindeki hakimiyetinin şubat ayında yüzde 40’tan yüzde 27’ye düştüğünü belirten araştırmacılar, bunun ay boyunca yaşanan en belirgin dönüşüm olduğunu ifade ettiler. Araştırmacılar şöyle söylüyor:

“Bu eğilim devam edecek olursa, piyasa katılımcılarının altcoin’lere karşı büyük bir iştah duydukları anlamına gelir.”

Ethereum yatırımcıların yeniden ilgisini çekiyor

Rapora göre, Ether (ETH) ticaretine olan ilgide de artış yaşandı ve aylık toplam hacim yüzde 158,6 yükseldi. Toplam spot ticaret hacmi de ocak ayına göre günlük ortalama yüzde 69 arttı. Genel olarak şubat ayı, kripto para piyasası için büyük bir ‘oynaklık’ dönemi olarak kayıtlara geçti.

“Ayın [şubat] en önemli etkinliği ETHDenver’di ve burada Ethereum üzerinde çeşitli projelerin geliştirildiği birçok hackathon projesi boy gösterdi. Birçoğu Ethereum’un Proof-of-Stake (Hisse Kanıtı) protokolüne geçişi ve birbiri üzerine inşa edilmiş akıllı sözleşmelerin ‘birleştirilebilirliği’ üzerine odaklandı.”

Ethereum, trader’lar ve yatırımcılar tarafından yeniden ilgi görüyor .Balinaların Ether biriktirdiği görülüyor; ETH arzının yüzde 25’i, en yüksek meblağa sahip ilk 100 cüzdan tarafından kontrol ediliyor.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *