Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$66,539.68
-718.24
Ethereum
$3,452.16
-27.59
Litecoin
$71.18
-1.87
DigitalCash
$26.62
-0.62
Monero
$159.36
-4.06
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$23.96
+0.51
Dogecoin
$0.13
-0

Tether, USDT İçin Polkadot ve Kusama’ya Yöneldi

0 450

Tether, USDT İçin Polkadot ve Kusama’ya Yöneldi

43 milyar dolarlık piyasa değeri olan Tether (USDT), faaliyetlerini Web 3.0’ın en umut verici platformlarına genişletiyor.

Kusama (KSM) ve Polkadot (DOT), Tether (USDT) karşılamasına hazır

Tether’ın basın açıklamasına göre USDT dahil olmak üzere stablecoin’lerin teknolojik ve pazarlamaya yönelik ilerlemesini sağlayan ekip, varlıklarını Polkadot ve Kusama’da konuşlandıracak.

Polkadot’un “canary chain”i ve Polkadot odaklı birçok girişim için test ortamı sunan Kusama, bu sürümde yer alan ilk platform olacak. Tether CTO’su Paolo Ardoino, Polkadot ve Kusama’nın Tether mekanizmaları için yeni nesil teknolojik ortamlar olarak görülmesi gerektiğini vurguladı:

“POLKADOT, DİJİTAL TOKEN EKOSİSTEMİNDEKİ EN HEYECAN VERİCİ PROJELERDEN BİRİDİR VE POLKADOT’UN GELİŞMEKTE OLAN DEFİ EKOSİSTEMİNE GÜÇ VERİRKEN TETHER TOKEN’ININ HAZIR BİR ŞEKİLDE ALINMASINI BEKLİYORUZ. POLKADOT, PARACHAİN YAPISI İLE ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA ÖNEMLİ ÖLÇÜDE BÜYÜME KABİLİYETİNE SAHİP. BU BÜYÜME, YÜKSEK ÖLÇEKLENEBİLİRLİK SEVİYESİNDEN KAYNAKLANACAKTIR.”

Polkadot ve Kusama’nın arkasındaki ilk çekirdek geliştirme ekibi olan Parity Technologies’in halkla ilişkiler yetkilisi Peter Mauric, bu sürümün Polkadot tabanlı dApp’lerin ilerlemesi için çok önemli olduğunu ekledi:

“ÇOK ZİNCİRLİ BİR GELECEĞİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK MERKEZİ OLMAYAN UYGULAMALAR OLUŞTURAN EKİPLER, KULLANICILARI İÇİN SORUNSUZ BİR DENEYİM SAĞLAMAK ADINA ÇOK SAYIDA AĞDA YERLEŞİK STABLECOİN’LERE GİDEREK DAHA FAZLA YÖNELİYOR.”

Stablecoin’ler parachain ağına geçiyor

Bu duyuru her iki taraf için de devrim niteliğinde. Tether için bu durum ilk defa ürününün çok-zincirli bir ağda konuşlandırılmasını işaretliyor. Daha önce USDT’ler Algorand, Bitcoin Cash’in Simple Ledger Protocol’ü (SLP), Ethereum, EOS, Liquid Network, Omni, Tron ve Solana tarafından entegre edilmişti.

Aynı zamanda Polkadot ve Kusama için USDT, mekanizmaları tarafından barındırılan öncü bir stablecoin haline geliyor. Bu durum, Polkadot’un yüksek performansını kanıtlar nitelikte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.