Tether (USDT) fiyatı Türkiye’de yüzde 5,7 yükseldi

«

Tether (USDT) fiyatı Türkiye’de yüzde 5,7 yükseldi.

Bitcoin (BTC) işlemlerinden bile daha fazla günlük hacim yakalayan, en büyük stablecoin konumundaki Tether (USDT), Türk lirası karşısında bir ayda yüzde 6’ya yakın değer kazandı.Değeri ABD dolarına sabitlenmiş kripto para birimi USDT, Tradingview verilerine göre, 28 Ağustos ila 28 Eylül tarihleri arasında yüzde 5,7 oranında değer kazandı.

USDT/TRY paritesi 80 saatte yüzde 3,2 yükseldi

4 saatlik USDT/TRY paritesi grafiği. Kaynak: Tradingview

Grafikte de gözlendiği üzere, 28 Ağustos 2020 tarihinde Binance borsasında 7,4 TL seviyesinden işlem gören Tether, 28 Eylül itibarıyla yüzde 5,7 artarak 7,8 TL’ye yükseldi. BtcTurk borsasında ise USDT/TRY paritesi gün içinde 7,840 seviyesine kadar çıktı.

Paritedeki değişimin önemli kısmıysa son 80 saat içinde gerçekleşti. 25 Eylül tarihinde 7,575 TL’den alıcı bulan USDT, 28 Eylül itibarıyla yüzde 3,3 oranında artarak, Tradingview verilerine göre 7,822 dolara kadar arttı.

Türk lirası ABD doları karşısında hızlı değer kaybı yaşıyor

ABD dolarının Türk lirası karşısındaki değer grafiği. Kaynak: Tradingview

Geçtiğimiz hafta, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından politika faizlerinde 200 baz puan artış hamlesi gelmiş ve o esnada dolar, avro ve sterlin fiyatlarında düşüş eğilimi gözlenmişti.

ABD doları karşısında hızlı biçimde değer kaybı yaşayan Türk lirası, yeni haftaya da düşüşle başladı. Haber yayına hazırlandığı esnada, Doviz.com sitesindeki verilere göre 1 ABD doları 7,77 TL’den işlem görüyordu. 1 avro 9,07 TL’den alıcı bulurken, İngiliz sterlini 10 TL barajını aşmıştı.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *