Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$20,259.74
-463.59
Ethereum
$1,147.38
-36.67
Litecoin
$52.88
-1.82
DigitalCash
$45.92
-2.37
Monero
$118.75
+1.04
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$15.60
-0.56
Dogecoin
$0.07
-0

Sabit Token Yatırımcılarının Yeni Tercihi USDC Oluyor

0 58

UST’nin başarısızlığı genel sabit token yatırımcılarının görüşlerini değiştirmiş durumda. Yatırımcılar şu anda Ethereum blok zincirindeki iddia edilen güçlü güvenliği nedeniyle USDT’den ayrılarak USDC’ye yöneliyorlar.

Balinalar olarak bilinen büyük kripto yatırımcılarının sabit token tercihlerinde önemli değişiklikler oldu. Veriler, USD’nin (USDC), Ethereum blok zincirinde Tether’e (USDT) kıyasla önemli bir yükselişe imza attığını gösteriyor.

Kripto para birimlerinde, balinalar kripto para birimlerinin en büyük sahipleri olarak bilinirler. Bunlara kurumsal yatırımcılar, borsalar, zengin yatırımcılar gibi gruplar dahildir. Analistler de piyasalardaki eğilimleri tespit etmek ve büyük fiyat hareketlerini belirlemek için balinaların faaliyetlerini yakından izlerler. Bir blockchain analiz şirketi olan CoinMetrics’ten gelen veriler de bizlere ilginç bir gerçeği göstermiş durumda. Buna göre, USDT’nin piyasa değeri olarak en büyük isim olmasına rağmen USDC tarafından balina adresleri kıyaslamasında geçildiğini görüyoruz.

Popüler bir kripto para analisti olan Edward Moya, “Bugünün piyasa durumunda, birçok kişi USDC’yi daha güvenli, baskın istikrarlı bir madeni para olarak görüyor” dedi.

İkinci en büyük sabit kripto para olan USDC, bir zamanlar 18 milyar dolarlık stabil kripto paranın çöküşünden ve USDT’nin dolara sabitlenmesinin şokundan bu yana önemli bir pazar payı kazanmış durumda.

Uniswap Üzerinde Yapılan Toplam İşlem 1 Trilyon Dolara Ulaştı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.