Dogecoin (DOGE) Çılgınlığı: Kaldıraçlı İşlemler Başlıyor!

«

Dogecoin (DOGE) Çılgınlığı: Kaldıraçlı İşlemler Başlıyor!

Kripto para borsası OKEx, ünlü bir caps’ten türetilen para birimi Dogecoin (DOGE) için mevduat hesabı oluşturma ve marj ticareti hizmeti başlattı.12 Temmuz’da bir duyuru gönderen OKEx, kaldıraçlı spot ticaret, swap sözleşme ve mevduat özelliklerinin Dogecoin için de geçerli olacağını açıkladı.

Borsalar Dogecoin çılgınlığından istifade ediyor

Duyuru, sosyal medya video platformu TikTok üzerinde düzenlenen Dogecoin viral pazarlama kampanyasının akabinde geldi.TikTok üzerinde gerçekleştirilen “challenge” sayesinde DOGE coin’in fiyatı iki günde yüzde 124’ten fazla arttı. İşlem hacmi de 20 kattan fazla yükselirken Google Trends verilerine göre, altcoin satın alma yöntemlerini öğrenmek hiç olmadığı kadar çok insan arama yaptı.

TikTok platformunda düzenlenen etkinlikte “#dogecointiktokchallange” ve “dogecointiktokchallenge” hashtag’leri kullanıldı. Fiyat yükselişinin ardından Barstool Sports’un kurucusu Dave Portnoy, Dogecoin pazarlama kampanyasını “pump and dump” vakası olarak adlandırdı.Binance kripto para borsası, Dogecoin için vadeli işlem sözleşmelerini başlatacağını duyurdu. Bu sözleşmelerde DOGE işlemlerinde 50 kata kadar kaldıraç sağlanacak.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *