Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber

TRBinance %20 İndirim

Bitcoin
$43,200.50
+1022.26
Ethereum
$3,242.68
+90.78
Litecoin
$142.17
+4.21
DigitalCash
$132.82
+3.55
Monero
$206.85
-3.01
Nxt
$0.01
-0
Ethereum Classic
$31.85
-0.15
Dogecoin
$0.17
0

Bitfinex kullananlar tether gold ile bitcoin alabiliyor

0 129

TRBinance %20 İndirim

Bitfinex kullananlar tether gold ile bitcoin alabiliyor .

Geçen hafta itibarıyla, değeri altına sabitlenmiş stablecoin Tether Gold (XAU₮) alım satım işlemlerini başlatan Bitfinex, kullanıcılarına bundan böyle Tether Gold ile Bitcoin (BTC) satın alma olanağı sunmaya başladı. 30 Ocak tarihi itibarıyla Bitfinex, fiziksel altınla desteklenen dijital varlık olan Tether Gold için üç işlem çifti sunmaya başladı. Kripto borsasının yatırımcıları bundan böyle Tether Gold verip Bitcoin, ABD doları ve 1 ABD dolarına sabitlenmiş olan stablecoin Tether (USDT) alabilecekler. Bitfinex, işlemlerdeki kaldıraç oranını artırmak için kredi sağlayan bir özellik olan marj ticareti için maksimum 5x kaldıraç sağlamak için yüzde 20’lik özkaynak gereksinimi isteyecek.

Tether, USDT token’ları için yeterli miktarda dolar desteği sunmamakla suçlandı

Tether Gold, tartışmalara konu olan stablecoin USDT gibi, önde gelen kripto para şirketi Tether tarafından hayata geçirilen stablecoin’lerden bir başkası. Dünyanın en çok kullanılan stablecoin’i olarak bilinen USDT için hazırlanan bazı raporlarda, Tether’in token’ını desteklemek için yeterli miktarda dolara sahip olmadığı öne sürülmüştü. Bu da birçok tartışmayı beraberinde getirmişti. Şirket, USDT için uygun miktarda dolar stoğu bulunduğu konusunda kullanıcıları ikna etmek için uğraşıyor. Bu arada, Tether Gold için depolanan fiziksel altınların İsviçre’de tutulduğu söylendi. “Sınıfının en iyisi” diye tarif edilen güvenlik özelliklerine sahip olduğu belirtilen depoda saklanan altınlar sayesinde Tether Gold para birimi, “altın saklamanın en iyi yolu” şeklinde lanse ediliyor.

Tether’ın USDT’si için yapılan tartışmaların yanı sıra, hem Tether hem de Bitfinex, kripto para piyasasını manipüle etmekle suçlanıyor. Devam eden davalarda şirketlerin, Bitcoin’in 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara ulaşmasında rol sahibi oldukları iddia ediliyor. Şirketler konuyla ilgili birden fazla dava açılınca, New York’taki bir mahkeme 24 Ocak’ta açıklama yaparak Tether ve Bitfinex’e karşı davaların dört davada birleştirilmesini emretti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.