Ankete göre çoğu Amerikalı dijital dolar CBDC’ye karşı

«

Ankete göre çoğu Amerikalı dijital dolar CBDC’ye karşı.

Kripto madenciliği firması Genesis Mining tarafından yapılan yeni bir araştırma, ABD vatandaşlarının çoğunun Merkez Bankası Dijital Para Birimi’nin kullanılmasına karşı olduğunu öne sürüyor . Genesis madenciliği tarafından yapılan bir anket , 400 katılımcının% 25’inden daha azının hükümetin kağıt parayı dijital bir dolar lehine bırakması önerisine katıldığını, yarısından fazlasının ise karşı çıktığını keşfetti. 

Bununla birlikte, CBDC savunucularının sayısı 12 ayda neredeyse iki katına çıktı – 2019’da sorulduğunda ankete katılanların yalnızca% 13’ü dijital bir dolardan yana.

Ankete katılanların% 85’inden fazlası kripto varlıklarına aşinalık ifade ederken, çoğu sanal para birimlerini suç faaliyetleriyle ilişkilendiriyor ve bu da muhtemelen CBDC için zayıf popüler desteğe katkıda bulunuyor. 

Anket, Cleveland Federal Rezerv Başkanı Loretta Mester’in , Fed’in COVID-19 salgını boyunca CBDC’nin riskleri ve faydaları hakkında kapsamlı araştırma yaptığını ortaya çıkardığı aynı hafta yayınlandı . 

Rapor ayrıca, genel halk arasında parasal okuryazarlığın zayıf olduğunu belirledi ve ankete katılanların% 38’inin ABD dolarının altın, tahvil veya petrol ile desteklendiğine inandığını,% 13’ünün ise bilmediğini buldu. Para politikasına ilgisizlik göstermesine rağmen, enflasyon ankete katılanların% 88’i tarafından kritik bir konu olarak belirlendi.

Ağustos ayında Kanada Bankası, finansal okuryazarlığın kripto para birimlerinin farkındalığı ile olumlu bir şekilde ilişkili olduğunu, ancak mülkiyet ile olumsuz bir şekilde ilişkili olduğunu bulan bir çalışma yayınladı. Rapor, finansal açıdan yüksek okur yazar olan katılımcıların kripto para birimlerine sahip olma olasılığının genel halkın yarısı kadar olduğunu buldu .

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *