«

ABD’de 4000 BTC’lik açık arttırma gerçekleşecek.

Marshals, suçlulardan elde ettiği 4,041 BTC’yi yarın açık artırma ile satacak. Bitcoin’lerin toplam değeri mevcut fiyatlarla yaklaşık 40 milyon dolar ediyor. Şubat ayının başlarında ABD kolluk kuvvetleri kuruluşu Marshals, yaklaşık 40 milyon dolar değerindeki 4,041 BTC’yi açık artırma ile satışa çıkaracağını duyurmuştu. Açıklamada, katılmak isteyenlerin 12 Şubat’a kadar 200,000 dolar yatırarak kayıt yaptırması gerektiği ifade edilmişti.

Tüm talepler alındı ve Marshals, 18 Şubat günü 4,041 BTC’lik bir açık artırma gerçekleştirecek. Oturumda Bitcoin’ler 500, 100, 50 ve 41.58’lik bloklar halinde satışa sunulacak. BTC’lerin kime gideceği ve hangi fiyattan satılacağı şimdiden merak ediliyor. Marshals, ilk Bitcoin açık artırmasını 2014 yılının yaz ayında gerçekleştirmişti. Bu açık artırmada ünlü milyarder Tim Draper, yaklaşık 30,000 BTC satın almıştı. Yetkililer, son açık artırmayı 2018 yılının sonlarında yapmıştı. Bu açık artırmaların büyük bölümünde satılan BTC’ler, çökertilen karanlık ağ pazar yeri Silk Road’dan ele geçirilmişti. Belçika, İngiltere ve Hollanda dahil olmak üzere bugüne kadar hükümet organları tarafından kripto paralarla ilişkili pek çok açık artırma düzenlendi.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *