Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$20,259.74
-463.59
Ethereum
$1,147.38
-36.67
Litecoin
$52.88
-1.82
DigitalCash
$45.92
-2.37
Monero
$118.75
+1.04
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$15.60
-0.56
Dogecoin
$0.07
-0

Three Arrows Capital, Müşteri Fonlarını Kötüye Kullanmakla Suçlanıyor

0 64

Kripto para piyasalarındaki düşüşlerin ardından zor günler yaşayan kripto hedge fonu Three Arrows Capital, pozisyonlarındaki marj çağrılarına yanıt vermek için müşteri fonlarını kullanmakla suçlanıyor.

Kripto ticaret şirketi olan, 8Blocks Capital’in Başkanı Danny Yuan, Three Arrows’un marj çağrısına yanıt vermek için 8Blocks fonlarından yaklaşık 1 milyon dolar kullandığını söyledi. 8Blocks, alım satım hesaplarını kullanmak için 2020’de bir hedge fon anlaşması imzalamıştı.

İddialar, Three Arrows’un kripto para birimindeki keskin düşüşün ortasında, borçlu olduğu tarafların çoğunda tasfiyelerle uğraşmak zorunda kaldığı bir zamanda geldi.

Şirket görünüşe göre bazı pozisyonlarının kapandığını gördü ve bu da kısmen kripto para piyasasında, özellikle Ethereum fiyatlarında düşüşe yol açmış durumda.

8Blocks’tan Yuan, bir Twitter ileti dizisinde, şirketin başlangıçta Three Arrows’tan fonlarını bu hafta başlarında geri çekmesini istese de, bunun şirket tarafından göz ardı edildiği açıklandı.

Şirket, Three Arrows ile fonlarından yaklaşık 1 milyon doların eksik olduğunu hemen fark etti. Ancak bunun ardından da 8Blocks’un Three Arrows’a ulaşma girişimleri tekrar göz ardı edildi.

Yuan ayrıca Three Arrows’un alacaklılarının birçoğundan gelen marj çağrılarına yanıt vermediğini ve bu nedenle hedge fon pozisyonlarının tasfiye edildiğini iddia etti. Bu da daha geniş pazarda bir düşüşe neden olacak gibi duruyor.

8Blocks’un başkanı şimdi hedge fonuna karşı yasal işlem talep ettiklerini açıkladı. Alacaklıların yasal olarak fonlarını geri alabilmeleri için Three Arrows varlıklarını tutan diğer kripto platformlarını bu pozisyonları dondurmaya çağırıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.