Telegram CEO’su Yardım Projesine 10 BTC Bağışladı

«
Telegram Kripto Para Projesi Yüksek Oranda Tamamlandı

Telegram CEO’su Yardım Projesine 10 BTC Bağışladı

Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram’ın kurucusu ve CEO’su Pavel Durov, Telegram’ın blockchain projesi sona ermesine rağmen yardım faaliyetlerine devam ediyor.Wikipedia’ya 1 milyon dolar bağış yapan Durov, Rusya’daki bir yardım projesine 10 Bitcoin (BTC) bağışladı. Bağış esnasında bu tutar 96.000 dolar olarak hesaplanmıştı.

Corona virüs nedeniyle finansal zorluk yaşayanlara verilecek

Bu bağış, aktivist Yegor Zhukov tarafından desteklenen ve Kremlin karşıtı protestoların sembolü olarak kurulan bir projeyi desteklemeyi amaçlıyor. Bağışlanan Bitcoin, ücretsiz yiyecek paketlerinin dağıtılması da dahil olmak üzere Corona virüs pandemisi nedeniyle finansal zorluklarla karşılaşan insanlara yardım etmek için harcanacak.

“Karşılıklı Yardım” olarak adlandırılan Zhukov’un ekip liderliğindeki protejesinin nisan ayında başlatıldığı ve bugüne kadar yaklaşık 3 bin kişiye destek sağladığı bildirildi. Proje, insanları hükümetten bağımsız olarak birbirlerine yardım etmek için bir araya getirmeyi amaçlayan Corona virüs krizine yanıt olarak başlatıldı.

Durov bağış için açık Bitcoin adresini kullanıyor

Proje sözcüsüyaptığı açıklamada Durov’un bağış yapmadan önce Telegram’dan Zhukov’a ulaştığını söyledi. Durov’un projeyi destekleme isteğini ifade ettiğini söyledi.

Temsilciye göre, Telegram CEO’su bağışını 24 Mayıs ve 25 Mayıs’ta beş işlemde tamamladı. Durov, projenin genel bağışlar için ayırdığı açık Bitcoin adresini kullandı. Blockchain.com’dan herkese açık verilere göre, haber yayına hazırlanırken adres 12,7 BTC veya yaklaşık 120.000 dolar tutarındaydı.

Bir Cevap Yaz

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için ermelih@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *