Sec’e siber güvenlik alanında uzman bir isim katıldı

«

Sec’e siber güvenlik alanında uzman bir isim katıldı .

Aralık ayında Siber Birimi’nin yeni başkanı olarak Kristina Littman’ı açıklayan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, yeni bir isimle daha çalışacak. Nancy Sumption, 13 Şubat’ta Kevin Zerrusen’ın yerini alarak Siber Güvenlik Politikası başkanı Jay Clayton’ın yeni kıdemli danışmanı oldu. ABD Hava Kuvvetleri, ABD istihbarat topluluğu ve Adalet Bakanlığı’nda yirmi yıl boyunca görev alan Nancy Sumption, sağlık ve finans alanında siber güvenlik ve gizlilik konularında deneyime sahip. Sumption, SEC’nin basın bülteninde şöyle belirtti:

“Başkan Clayton, SEC çalışanları, düzenleyiciler ve sektör ile çalışmayı dört gözle bekliyorum ve operasyonel dayanıklılığı artırmayı ve siber riskleri yönetmeyi umuyorum.”

Yeni atama SEC politikası için ne anlama geliyor?

ABD hükümeti, Sumption’ın yanı sıra kripto güvenliğini iyileştirecek diğer isimler ile de çalışmaya başladı. Andrew Ridenour, Temmuz 2019’da Emtia Vadeli İşlemler Alım Satım Komisyonu (CFTC) başkanı Heath Tarbert’in yeni kıdemli danışmanı oldu. Ridenour, dev kripto para borsası Coinbase’te çalışıyordu. SEC, Nisan 2019’da bir kripto uzmanını işe alarak kurumun kripto suçluları takip etme ve yakalama çabalarını güçlendirdi. Sumption’ın siber güvenlik konusundaki deneyiminin, SEC’nin riskleri tespit etme ve bu risklere cevap verme mekanizmalarını güçlendirmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yaz

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için ermelih@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *