Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$19,984.65
-879.89
Ethereum
$1,122.39
-84.38
Litecoin
$52.00
-3.65
DigitalCash
$45.18
-3.79
Monero
$117.63
-2.43
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$15.30
-1.08
Dogecoin
$0.06
-0.01

SEC Başkanı’ndan Kripto Para Sektörüne Dair Önemli Açıklamalar

0 82

ABD Federal Rezerv Başkanı Gary Gensler, kripto para varlıklarının oldukça spekülatif olduğunu ve yatırımcılarının daha fazla korumaya ihtiyacı olduğunu, aksi takdirde piyasalara olan güvenlerini kaybedebileceklerini söyledi. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yapılan bu açıklamalar dün geldi. Washington’da düzenlenen yıllık konferansta konuşan Gensler tarafından önemli açıklamalar yapıldı.

Washington’daki yıllık konferansta şu açıklamalara yer verildi: “Bu temel anlaşmaya sahibiz: Alacağınız riske kamu yatırımcılarınız karar verebilir, ancak tam ve dürüst bir açıklama olmalı ve kurumlar size karşı yalan söylememelidir.”

Sözleri, sabit kurunu 1 dolar seviyesinden kaybeden sabit token TerraUSD’nin geçen hafta dramatik çöküşünden sonra geldi.

Tokenin çöküşü kripto para birimlerinin de düşmesine neden oldu. Bitcoin kasım ayından daha az olan 30.000 doların altında satış yaptığı için Pazartesi günü de devam eden bir düşüş görüldü.

Gensler, “Kripto para birimleri ademi merkeziyetçi olarak kabul edilirken, gerçek şu ki, çoğu faaliyet, belirteç verenlerle birlikte endüstri kurallarını iyileştirmek için SEC ile birlikte çalışması gereken belirli ticaret platformlarında gerçekleşiyor.” dedi.

“Sahtekarlığa karşı, kurcalamaya karşı, ön çalıştırma olmamasının sağlanması, sipariş defterinin orijinal ve uydurma olmamasının sağlanması” gibi temel piyasa ilkelerine de işaret edildi ve önemi vurgulandı.

Gensler’e göre, SEC, tüm kripto para birimlerinin kapsamını sağlamak için Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ile çalışırken önemli bir konumda olmaya devam edecek.

“Yapılacak çok şey var ve şu anda yatırım yapan halk daha az korunuyor.” diye de ekledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.