Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$19,984.65
-879.89
Ethereum
$1,122.39
-84.38
Litecoin
$52.00
-3.65
DigitalCash
$45.18
-3.79
Monero
$117.63
-2.43
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$15.30
-1.08
Dogecoin
$0.06
-0.01

OpenSea, İşlem Maliyetlerini Düşürmek İçin Seaport protokolünü Duyurdu

0 59

NFT sektörünün önde gelen pazaryerlerinden biri olan OpenSea, hali hazırda kullanmış olduğu Wyvern protokolünden kendi Seaport protokolüne geçeceğini açıkladı.

Blog gönderisinde OpenSea, hareketin platformun işlem maliyetlerini azaltabileceğini ve “gaz” maliyetlerini “geçen yılın verilerine göre yaklaşık %35” azaltabileceğini duyurdu. Şirket, yapılacak geçiş sayesinde kullanıcılarının gelecek yıl toplamda 460 milyon dolar tasarruf edeceğini tahmin ediyor.

OpenSea, bu yeni güncellemesini, “Seaport oyunu değiştiriyor, açık kaynak kodlu, doğal olarak merkezi olmayan ve bize (ve onu kullanan tüm ekiplere) daha hızlı yeni özellikler yaratmamıza ve yayınlamamıza yardımcı olan modern bir temele sahip” sözleriyle duyurdu.

OpenSea, ilk olarak Mayıs sonunda Seaport’un üzerine inşa etme girişimlerinin başlayacağını duyurmuştu. OpenSea, Seaport’un ilk sürümünü geliştirirken, protokolün açık kaynak olduğunu ve tüm NFT kurucuları, yaratıcıları ve koleksiyoncuları tarafından kullanılması gerektiğini açıkladı.

Platformda hali hazırda satış yapan kişiler, yeni protokolü kullanarak platformda NFT satmak için koleksiyon başına bir kerelik ücret ödemek zorunda olacaklar.

Gaz maliyetlerini düşürmenin yanı sıra, Seaport’a geçiş sayesinde, OpenSea’nin başlangıç ​​maliyetlerinin ortadan kaldırmasına, kullanıcıların koleksiyonlar sunmasına ve platformda “daha kolay okunması ve anlaşılması” için imza üretilebilmesine olanak tanınmış olacak.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.